Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
„Plan przywrócenia życia codziennego”: od poniedziałku otwierają wszystkie podstawówki i szkoły średnie Aktualności
Natalia Szitenhelm 08 maja 2020
09:57

„Plan przywrócenia życia codziennego”: od poniedziałku otwierają wszystkie podstawówki i szkoły średnie

19
Skomentuj
Decyzję ogłoszono podczas wczorajszej konferencji prasowej. Na zdjęciu: premier Erna Solberg minister edukacji Guri Melby. flickr.com/Statsministerens kontor/CC BY-NC 2.0
Dzieci uczęszczające do klas 5-10, a także uczniowie liceów od 11 maja będą mogli wrócić do swoich szkół, poinformowała 7 maja minister edukacji na konferencji prasowej. Szefowa resortu Guri Melby ogłosiła też, że od przyszłego tygodnia drzwi otworzą także uniwersytety czy szkoły zawodowe.
Reklama
Na konferencji prasowej poinformowano, że od 20 tygodnia wszystkie szkoły podstawowe i średnie mogą ponownie się otworzyć. Zaznaczono jednak, tak jak było to w przypadku otwierania przedszkoli i szkół dla klas 1-4, że ostateczny termin otwarcia placówek będzie zależał od danej gminy, rząd daje im czas na przygotowanie wszelkich środków ostrożności przeciwko rozprzestrzenianiu się covid-19. 

- Przedstawiamy plan ponownego otwarcia Norwegii, plan przywrócenia życia codziennego - powiedziała premier Erna Solberg. 

W dalszym ciągu zamknięte pozostaną jednak uniwersytety ludowe (Folkehøgskoler).

Poniżej: Guri Melby z entuzjazmem poinformowała, że od poniedziałku otwierają się wszystkie szkoły.

Szczególne środki ostrożności

Uczniowie będą mogli wróci do szkół, a studenci na uniwersytety, jeśli zostaną spełnione wszelkie środki ostrożności przeciwko rozprzestrzenianiu się koronawirusa. Resort proponuje też, by nauka odbywała się w mniejszym grupach, w systemie zmianowym, jeśli nie jest możliwe zapewnienie każdemu uczniowi odpowiedniego dystansu od innych osób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
mmalina
mmalina 11-05-2020 20:41

Polski rząd tez organizował powrót do kraju..... samolotem.
Norweski rząd zaczął sciągać swoich obywateli dużo później.

DariuszD napisał:
taxi ?było by fajnie ale az taki naiwny nie jestem ,dlaczego rząd Norweski potrafi organizować nadal powrot swoich obywateli do kraju a nasz nie ?mam na mysli powrot samolotem jak by ktoś nie skumal.

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Dariusz D
Dariusz D 11-05-2020 11:44

taxi ?było by fajnie ale az taki naiwny nie jestem ,dlaczego rząd Norweski potrafi organizować nadal powrot swoich obywateli do kraju a nasz nie ?mam na mysli powrot samolotem jak by ktoś nie skumal.

-6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Dariusz D
Dariusz D 11-05-2020 11:37

nie pomyslalas ze chodzi mi o cos innego ?no raczej nie bo widać masz spory problem z logicznym mysleniem !

-8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Joanna Kuchnicka
Joanna Kuchnicka 11-05-2020 00:14

DariuszD napisał:
Jzaproponowali podróż autobusem wiec im podziekowalem slicznie i zaproponowałem aby sami spróbowali tak jechać .
Z tego co pamietam to jak jest ogromna potrzeba ,nie ma znaczenia dluogsc i jakosc pokonywanej trasy. Zamiast sie zabrac do dzialania to pretensje, marudzenie. Flaki z olejem.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Kamillo85
Kamillo85 10-05-2020 14:24

Autobus do Pl kursuje od ponad miesiąca Wjeżdża na statek i wydadzą ludzi w Gdańsku na dworcu koszt biletu to 1200koron z kabiną

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
mmalina
mmalina 09-05-2020 20:49

Haha
A Ty myślałeś, że ci taxi podstawia pod dom ?

DariuszD napisał:
Ja mam niestety to samo ,napisałem do abasady w Oslo to mi zaproponowali podróż autobusem wiec im podziekowalem slicznie i zaproponowałem aby sami spróbowali tak jechać .

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
EWA J
EWA J 09-05-2020 18:38

Kamilo29 napisał:
Sebastian napisał:
Tomasz Tomasz... zawsze pozostaje samochód lub autobus ...tego nie zabroniono, na podróżowanie samolotem już niedługo niewielu będzie stać, więc warto się przyzwyczajać
Niby gdzie jest ku*wa ten autobus co kursuje do PL ? Pi*dolony idioto !
Nie wszyscy przyjechali do NO na całe życie. Mój projekt się skończył 3 tygodnie temu i czekam.


na fejsie od groma ogloszen od przewoznikow,ale to trzeba wyjsc z mojej norwegii i poszukac troszke.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
EWA J
EWA J 09-05-2020 18:36

tiltomek napisał:
Kiedy zostanie przywrócony ruch międzynarodowy?Setki Polaków zostało uwięzionych z dala od swoich bliskich bez mozliwości przylotu. Nie obchodzą nas szkoły, restauracje, kina, obchodzi nas ruch międzynarodowy, do naszych bliskich. Może być w maseczkach, może byc w rekawiczkach,może byc mierzona temperatura na lotniskach- jestem jak najbardziej za. Ale nie będzie mozliwość powrotu do swoich bliskich.

Samochod plus prom plus kwarantanna i jestes w domu.Zadna filozofia.

8
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Dariusz D
Dariusz D 09-05-2020 15:01

Ja mam niestety to samo ,napisałem do abasady w Oslo to mi zaproponowali podróż autobusem wiec im podziekowalem slicznie i zaproponowałem aby sami spróbowali tak jechać .

-13
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
mart enty
mart enty 09-05-2020 11:01

Kamilo29 napisał:
Sebastian napisał:
Tomasz Tomasz... zawsze pozostaje samochód lub autobus ...tego nie zabroniono, na podróżowanie samolotem już niedługo niewielu będzie stać, więc warto się przyzwyczajać
Niby gdzie jest ku*wa ten autobus co kursuje do PL ? Pi*dolony idioto !
Nie wszyscy przyjechali do NO na całe życie. Mój projekt się skończył 3 tygodnie temu i czekam.


pks oslo sie oglasza na fb. jezdzi cyklicznie do portow w szwecji. Na prom wsiadasz, przeplywasz i dalej komunikacja.

13
Odpowiedz