Spiesz się, zostało tylko:

9
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Oslo walczy z wirusem: stolica Norwegii wprowadza dodatkowe obostrzenia

Emil Bogumił

22 września 2020 10:57

Udostępnij
na Facebooku

Służby medyczne w Oslo codziennie informują o wysokim wzroście nowych przypadków koronawirusa. Każda z dzielnic norweskiej stolicy zaznaczona jest na czerwono. Chcąc zaradzić nagłemu wzrostowi pandemii, władze miasta zdecydowały się wprowadzić lokalne obostrzenia.
Reklama
O nowych regulacjach poinformował 21 września Raymond Johansen, burmistrz Oslo. – Należy zatrzymać rozwój pandemii. Musimy zrobić to teraz. [...] W myślenie wielu osób wkradło się uczucie, że koronawirus wcale nie jest niebezpieczny, bo nie dotknął nikogo z moich bliskich. Im więcej osób przyjmie ten punkt widzenia, tym gorzej – zauważył włodarz Oslo. Dodał też, że wskaźniki zakażeń coraz mocniej przypominają te z początku pandemii.

Czas na maseczki i ograniczenia zgromadzeń

W poniedziałek, 21 września, władze Oslo poinformowały o zaostrzeniu obowiązujących regulacji. Wśród nowych obostrzeń znalazł się zakaz organizacji imprez prywatnych, na których przebywa więcej niż 10 osób. Ma obowiązywać przez dwa tygodnie, od 22 września. Włodarze rozważą też, czy kolejnym obostrzeniem będzie zakaz imprez halowych powyżej 50 uczestników. Przedstawiciele stolicy zaapelowali również do restauracji i innych punktów gastronomicznych. Chcą, by w każdym z nich odbywała się rejestracja gości. Prosili również o unikanie transportu publicznego i korzystanie z maseczek w dużych skupiskach ludzi.

W poniedziałek, 21 września, 15 z 15 dzielnic Oslo przekroczyło wskaźnik ponad 20 zakażonych na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 14 dni. Najbardziej dotkniętymi epidemią dzielnicami są Gamle Oslo, St. Hanshaugen i Sagene. Wskaźnik zakażeń przekroczył w nich 100 zakażonych na 100 000 mieszkańców.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram