Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Oslo spędzi Boże Narodzenie inaczej niż reszta Norwegii. Rada Miasta przedłuża restrykcje

Monika Pianowska

10 grudnia 2020 16:00

Udostępnij
na Facebooku
1

Tegoroczne święta mieszkańcy Oslo będą musieli spędzić w kameralnym gronie. adobe stock/ licencja standardowa

10 grudnia Rada Miasta Oslo spotkała się z prasą w ratuszu, aby poinformować o środkach koronowych w stolicy na okres Bożego Narodzenia. Burmistrz Raymond Johansen ogłosił, że obowiązujące środki kontroli infekcji zostaną utrzymane przynajmniej do końca roku. Będą jednak wyjątki.
Oslo spędzi tegoroczne święta inaczej niż reszta Norwegii. Stolica przedłuża zamknięcie społeczne do 7 stycznia, z pewnymi zmianami. Maksymalnie dziesięć osób będzie mogło gromadzić się na prywatnych spotkaniach w Oslo przez pozostałą część roku. Znajdą się jednak wyjątki, takie jak świąteczne nabożeństwa, w których będzie mogło brać udział udział maksymalnie 20 uczestników. Ulga dla tego typu wydarzeń ma się przyczynić do zmniejszenia poczucia samotności i izolacji na Boże Narodzenie.
Rada Miejska zezwala klubom rekreacyjnym na jednoczesne przyjmowanie do 20 młodych ludzi w grupie wiekowej 13-19 lat. Władze otwierają się także na imprezy dla osób pokrzywdzonych, pod auspicjami organizacji i podmiotów miejskich. Będzie to dotyczyć ofert skierowanych do osób, które np. mają problemy z uzależnieniami, ze zdrowiem psychicznym i bezdomnych.
Pressekonferanse om koronasituasjonen i Oslo 10. desember
Raymond Johansen uznał, że chociaż wskaźnik infekcji w stolicy zmniejszył się w ostatnich tygodniach, jest za wcześnie, aby złagodzić środki hamujące rozprzestrzenianie się koronawirusa. – Jeśli otworzymy się za szybko, znajdziemy się w dramatycznej sytuacji. Nie możemy ryzykować, że uroczystości świąteczne spotęgują liczbę zakażeń – powiedział podczas konferencji burmistrz Oslo. Stwierdził, że mieszkańcy stolicy muszą żyć według bardziej rygorystycznych zasad niż w pozostałej części kraju.
Johansen skrytykował również rząd, że nie posłuchał apelu włodarzy gminy Oslo i nie wziął odpowiedzialności za ratowanie miejsc pracy, które są teraz zagrożone w związku ze stołecznymi restrykcjami.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Damian .

23-12-2020 11:08

Johansen nie jest burmistrzem Oslo, tylko szefem Rady Miasta.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram