Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Odbiorców muszą zadowolić powtórki i wypełniacze. Publiczne media opanował strajk Aktualności
Monika Pianowska 16 maja 2018
11:00

Odbiorców muszą zadowolić powtórki i wypełniacze. Publiczne media opanował strajk

1
Skomentuj
W pracy zostali tylko dziennikarze NRK niezrzeszeni w związku zawodowym. wikimedia.org/ fot. Hans A. Rosbach/ CC-BY-SA-2.5,GFDL
W ostatnim czasie w Norwegii protestowali już budowlańcy, etatowcy z przetwórni, w kwietniu o mały włos doszłoby również do największego strajku pracowników od prawie dwóch dekad, w którym mieli wciąż udział przedstawiciele niemal wszystkich branż.
15 maja na podobny krok zdecydowali się także niezadowoleni z warunków zatrudnienia w publicznym radiu i telewizji. W związku z protestem 1700 pracowników odbiorcy NRK będą się musieli liczyć z ograniczonym programem państwowego nadawcy. Zabraknie m.in. newsów i transmisji z pochodu Dnia Konstytucji.
Reklama

Żądają uczciwych wynagrodzeń

Do strajku doszło, ponieważ nie odbyły się mediacje przedstawicieli Związku Dziennikarzy NRK z pracodawcą. Personel zatrudniony w publicznych mediach domagał się zredukowania różnicy w wynagrodzeniach w porównaniu do pensji dziennikarzy pracujących dla konkurencji, która – jak podają – wynosi rocznie 110 tys. koron. Protest zapowiadali już wcześniej, ostrzegając słuchaczy i widzów, że ich działania odbiją się na różnorodności emitowanych programów.

Nie wiadomo, jak długo 1700 pracowników NRK będzie strajkować. Zapewnili oni jedynie, że w ograniczonym „repertuarze” nie przewidziano pustych ekranów. Mimo to protest wpłynie w znacznej mierze na program telewizyjny.

Starocie zamiast aktualności: czego nie będzie w radiu i TV?

Zabraknie przede wszystkich serwisów informacyjnych, jak Dagsnytt 18, Urix, P3-nyheter na kanale NRK3, a także Distriktssendingene i Supernytt na NRKSuper. Odbiorcy będą się musieli zadowolić powtórkami i materiałami archiwalnymi. Szczególnie niepokoi to fanów transmisji z corocznej parady z okazji święta państwowego 17 maja.

Podobnie w przypadku radia. Na większości stacji będzie można usłyszeć jedynie automatyczne playlisty z muzyką, przerywane programami prowadzonymi przez pracowników NRK niezrzeszonych w Związku Dziennikarzy oraz krótkimi wiadomościami opracowanymi na podstawie komunikatów z agencji prasowej NTB. Materiał w serwisach streamingowych pokryje się z programami w radiu i telewizji.
Internauci również nie będą mogli liczyć na świeży materiał autorstwa redaktorów nrk.no. Na portalu państwowego nadawcy przeczytają wyłącznie komunikaty NTB i przedruki z innych mediów. Komunikaty o pogodzie NRK planuje publikować regularnie, lecz skrótowo. Zabraknie z kolei programów sportowych.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Marian Paździoch
Marian Paździoch 17-05-2018 11:06

Kurski narobiłby tutaj porządek

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas