Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Od przyszłego tygodnia ruszają jesienne ferie. Uwaga na zmiany w komunikacji Aktualności
Maja Zych 27 września 2019
12:56

Od przyszłego tygodnia ruszają jesienne ferie. Uwaga na zmiany w komunikacji

Skomentuj
Każdego roku jesienne ferie przypadają na 40. i 41. tydzień roku. MN
Już od poniedziałku uczniów w wielu częściach kraju czeka pierwsza w tym roku szkolnym przerwa od nauki – w zależności od regionu, jesienne ferie przypadają w tygodniu 40. i 41. – w większości szkół potrwają aż siedem dni. W tym czasie z utrudnieniami mogą się liczyć również mieszkańcy miast i kierowcy – w okresie høstferie zmianom mogą bowiem ulec organizacja ruchu oraz rozkłady jazdy komunikacji miejskiej.
Na rozpoczynające się prace modernizacyjne muszą się przygotować m.in. mieszkańcy Oslo – tam podczas jesiennych ferii zamknięte zostaną dwa odcinki metro.
Reklama

Ferie już od poniedziałku

Od 30 września do 4 października 2019 wolne będą mieli uczniowie z Akershus, Aust-Agder, Buskerud, Finnmark, Oppland, Oslo, Vest-Agder, Vestfold oraz Østfold. W północnej Norwegii w rejonie Troms przerwa od nauki potrwa jedynie dwa dni – 3 i 4 października.

W następnym tygodniu, między 7 a 11 października 2019 roku, jesienne ferie zaplanowane są z kolei w okręgach Hedmark, Hordaland (z wyjątkiem Voss i Odda), Møre og Romsdal, Rogaland, Sogn og Fjordane, Telemark i Trøndelag. W Nordland wolne będzie krótsze – tylko od 9 do 11 października.

Aby upewnić się, jakie są dokładnie daty przerwy jesiennej w danej szkole, warto sprawdzić informacje na stronie internetowej placówki, ponieważ w niektórych przypadkach mogą się one różnić od terminów ustalonych przez gubernatora okręgu (fylkesmannen).

Możliwe zmiany w komunikacji

W związku z przerwą w nauce – a co za tym idzie mniejszym ruchem na drogach – wielu przewoźników decyduje się na ograniczenie kursowania niektórych połączeń lub wykorzystanie tego czasu na przeprowadzenie potrzebnych remontów i modernizacji.

W Oslo już od soboty 28 września podróżujący metrem między Majorstuen a Smestad będą musieli przeznaczyć więcej czasu na dotarcie do celu – na tym odcinku zamiast składów t-bane kursować będzie bowiem autobusowa komunikacja zastępcza. Utrudnienia dotyczą pasażerów linii 2 między Majorstuen a Østerås oraz linii 3 między Majorstuen a Kolsås i potrwają do niedzieli 6 października – w tym czasie wymieniane będą zwrotnice i szynoprzewody na wskazanym odcinku.

Od czwartku 3 października do końca następnego tygodnia w stolicy zamknięty zostanie też kolejny odcinek metra między Majorstuen a Frøen – tam przewoźnicy nie podstawią jednak komunikacji zastępczej. Pasażerowie mogą natomiast skorzystać z kursującego tamtą trasą regularnego autobusu numer 46.  

Warto też sprawdzić rozkłady jazdy obowiązujące podczas jesiennych ferii – może się bowiem okazać, że standardowe godziny odjazdów ulegną zmianie lub niektóre połączenia nie będą realizowane.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas