Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Od dziś mocno powieje: wydano ostrzeżenia Aktualności
Natalia Szitenhelm 21 października 2019
08:00

Od dziś mocno powieje: wydano ostrzeżenia

Skomentuj
Ostrzeżenia przed silnym wiatrem w Norwegii Fale osiągną wysokość nawet dwunastu metrów.
20 października Instytut Meteorologiczny wydał żółte ostrzeżenia dla części kraju – od dziś mocno powieje w Møre og Romsdal, Trøndelag i Nordland.
Reklama
Silnych podmuchów wiatru należy się też spodziewać we wtorek 22 października. Instytut Meteorologiczny informuje, że wiatr w porywach może osiągnąć 30-35 m/s.

Poniżej: od wczoraj w części Norwegii obowiązuje żółty alert pogodowy.
Meteorolodzy ostrzegają, by w porach silnych powiewów wiatru unikać odsłoniętych miejsc na zewnątrz, a także, by wcześniej zabezpieczyć wszelkie luźne przedmioty na posesji. Informują też, że niektóre drogi mogą zostać zamknięte z powodu powalonych drzew. Kierowcom, którzy w tym czasie wybiorą się w podróż, zaleca się dużą ostrożność.

Silny wiatr, wysokie fale

Meteorolodzy ostrzegają też przed sztormem i wysokimi falami. W poniedziałek późnym wieczorem osiągną one wysokość 4 metrów, jednak najwyższe będą we wtorek w obrębie Helgeland – tam Instytut prognozuje, że fale będą mieć nawet 11-12 m wysokości. 

Poniżej: Instytut informuje o wysokich falach
W marcu tego roku wysokie fale i silny wiatr w połączeniu z problemami z silnikiem bardzo utrudniły przeprowadzenie akcji ratunkowej promu pasażerskiego Viking Sky.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas