Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweżka z synem uciekali do Polski. Zatrzymano ich w Niemczech Aktualności
Natalia Szitenhelm 18 lutego 2019
10:27

Norweżka z synem uciekali do Polski. Zatrzymano ich w Niemczech

30
Skomentuj
Norweżka próbowała zbiec z synem do Polski. fotolia.pl/royalty free
17 lutego 37-letnia Norweżka wraz z 12-letnim synem zostali zatrzymani przez niemiecką policję w Rostocku (Meklemburgia-Pomorze Przednie). Obywatelka Norwegii próbowała dostać się do Polski, by ubiegać się o azyl. O sprawie jako pierwsza poinformowała niemiecka gazeta Ostsee-Zeitung.
Jak podaje Ostsee-Zeitung, a także Policja Federalna (Bundespolizei) w Rostocku, Norweżka i jej syn, którzy podróżowali dalekobieżnym autobusem, wzbudzili podejrzenia policjantów podczas rutynowej kontroli, ponieważ nie mieli przy sobie dokumentów podróży. Okazało się, że obywatelka Norwegii planuje udać się z dzieckiem do Polski, by tam ubiegać się o azyl.

List gończy za 12-latkiem

Policja zatrzymała matkę i syna do czasu wyjaśnienia sprawy. Niemieckie służby celne skontaktowały się w tym czasie ze stroną norweską, która potwierdziła, że 37-latka uprowadziła syna z ośrodka dla dzieci w Norwegii. Okazało się też, że w sprawie zaginięcia 12-latka rozpoczęto międzynarodowe poszukiwania.

Służby rozdzieliły matkę i syna. Dziecko na razie trafiło pod opiekę rostockiego Jugendamtu, jednak zostanie zwrócone norweskim władzom. Jak podaje Ostee-Zeitung, matce po powrocie do Norwegii mogą zostać postawione zarzuty uprowadzenia własnego dziecka.


Poniżej: niemiecka policja poinformowała o wydarzeniu m.in. na swoim Twitterze
Zdjęcie frontowe: fotolia.pl/royalty free
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
K W
K W 23-02-2019 18:08
-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
io500
io500 22-02-2019 18:20

niech sobie wyprodukuja ,,z probowki,, to beda ich.,,Matuszka,,-to bedzie Norwegia i tak bedzie w paszporcie. Mozna uprowadzic dziecko jesli ojciec nie zgodzil sie na wyjazd i nic innego w gre nie wchodzi. trzebaa bylo z Rutkowskim ja skontaktowac a ta poszla na zywiol i tak sie skonczylo jak skonczylo ale jest jeszcze Strasburg a tam jest wysyp takich spraw wiec zaczynaja sie uwazniej przygladac polityce norweskiej wobec rodziny.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 20-02-2019 12:11

MarianPazdzioch napisał:
Niech się wezmą za pedofilów w Norwegii, a nie dziedzi rodzinom zabierać.

Podobniez jeden niemalze ojczym zgwalcil i zmaltretowal 3 letnie dziecko, ktore zmarlo w wyniku odniesionych obrazen ciala.
Gdzie to bylo? Hmmm, w Sieradzu.
Czy Sieradz lezy w Norwegii?

Czy pedofile maja przypisana geograficzna przynaleznosc norweska?

Oczywiscie, ze tak....w Polsce bowiem nic zlego sie nie dzieje. I w ta prawde absolutna nalezy wierzyc.

-4
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marian Paździoch
Marian Paździoch 20-02-2019 11:46

Niech się wezmą za pedofilów w Norwegii, a nie dziedzi rodzinom zabierać.

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 19-02-2019 21:29

Z ilością szarych komórek jest jak z ilością koni mechanicznych pod maska samochodu, jednego i drugiego można mieć dużo, ale można nie wiedzieć jak z tego korzystać... Dla mnie jest logiczne to ze skoro matka porywa dziecko to znaczy ze je kocha a dziecko kocha ja skoro nie musiała go kneblować i wieźć w bagażniku. Ja miałem okazje poznać niemiecka policję i wiem jak są nadgorliwi. Łapanki to jest to co ten naród kocha. Kiedyś arbeidsamt miał rzesze oddanych pracowników do łapania Polaków pracujących na czarno, myśle ze oni nawet za darmo mogli te nagonki robić. To jest ten sam sort ludzi co pracownicy jungenamtu czy barnevernet.

30
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
SailorMoon
SailorMoon 19-02-2019 20:15
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
SailorMoon
SailorMoon 19-02-2019 20:15
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
uauuauau
uauuauau 19-02-2019 19:40

NIC MLODY NIE KUMASZ NIE CHODZILO O TE CZESC SWIATA....

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
cham
cham 19-02-2019 19:29

Prawa takiego oczywiscie nie ma, ale...................
Jak widze co sie dzieje to czasami chcialbym zeby przynajmniej bylo cos w rodzaju \"prawa jazdy\" na to zeby miec dzieci. No i BV nie byloby wtedy potrzebne. Dotyczy to zarowno N jak i PRL.

-10
Odpowiedz