Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweskie środki ostrożności zdały egzamin? Niski przyrost zakażeń koronawirusem w kraju fiordów Aktualności
Emil Bogumił 19 maja 2020
10:27

Norweskie środki ostrożności zdały egzamin? Niski przyrost zakażeń koronawirusem w kraju fiordów

1
Skomentuj
W niektórych dniach liczba nowych przypadków nie przekracza 20. Fot. Pexels
Norweski Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) codziennie informuje media o nowych przypadkach zakażenia koronawirusem. Jak poinformował 19 maja, w Norwegii utrzymuje się stała, niska liczba nowych zachorowań. Nie wzrasta również wskaźnik zgonów spowodowanych COVID-19.
Według danych norweskiej redakcji Verdens Gang (VG), 19 maja hospitalizowano w Norwegii 48 osób. 18 pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii, a 11 wymaga wspomagania respiratorem. W ostatnich 7 dniach, w kraju fiordów odnotowano 5 przypadków śmierci z powodu COVID-19.
Ogólny spadek zachorowań przedstawiają liczby nowych zakażeń. W ostatnich 10 dniach służby medyczne informowały o maksymalnie 35 potwierdzonych infekcjach. Norweski Instytut Zdrowia Publicznego odnotował w ostatnich trzech dniach 24, 16 i 12 potwierdzonych przypadków COVID-19. Sytuacja nie została jednak w pełni opanowana. Z powodu pandemii, ciągle zamknięta jest część oddziałów szpitalnych w całym kraju. Problemy z prawidłowym funkcjonowaniem zgłosiła ostatnio m.in. placówka w Bergen.
FHI przyznaje, że kluczowym momentem dla walki z pandemią będzie wynalezienie szczepionki.
FHI przyznaje, że kluczowym momentem dla walki z pandemią będzie wynalezienie szczepionki. Źródło: Fot. Pexels
Do 19 maja zanotowano w Norwegii 8259 zachorowań na COVID-19. Służby medyczne poinformowały o 233 zgonach spowodowanych koronawirusem. Od 25 lutego do 18 maja testom poddano 218 039 mieszkańców kraju fiordów.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Piotr T
Piotr T 21-05-2020 13:45

Prezydent Białorusi Łukaszenka twierdzi, że picie wódki, siedzenie w saunie i jazda na traktorze wystarczą, aby nie dać się wirusowi.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas