Pożyczka dla Ciebie w Norwegii
Priseks: Eff. rente 15,8%, 65 000kr. over 5 ar, etablering 950kr., Totalt: 92 354kr.
Oblicz ratę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweskie media o 11 listopada: „Prawicowi ekstremiści przejmują ulice Warszawy” Aktualności
Maja Zych 13 listopada 2017
12:27

Norweskie media o 11 listopada: „Prawicowi ekstremiści przejmują ulice Warszawy”

34
Skomentuj
Tysiące osób wyszły 11 listopada na ulice Warszawy. By Wiktor Baron (Own work) [CC BY-SA 3.0 (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)], via Wikimedia Commons
11 listopada Polacy świętowali 99 rocznicę odzyskania niepodległości. Relacje z obchodów pojawiły się w zagranicznych mediach, w tym także norweskich. Największą uwagę dziennikarzy z Norwegii przykuł marsz skrajnej prawicy, który przeszedł w sobotę ulicami stolicy.
Obchody polskiego Święta Niepodległości opisały między innymi NRK, Dagbladet, VG i abcnyheter.
Reklama

Marsz prawicowych ekstremistów

Norweskie media, informując o obchodach Święta Niepodległości, skupiły się w dużej mierze na marszu zorganizowanym przez środowiska nacjonalistyczne i skrajnie prawicowe, który był „jednym z największych w Europie”.
screenshot: NRK
Gazeta Dagbladet, która powołuje się na agencję prasową Ap, podaje, że marsz prawicowych radykałów „przyćmił wszystkie inne uroczystości Dnia Niepodległości w Polsce.” W artykule zwraca się także uwagę na rosnącą z roku na rok liczbę uczestników marszu, których w tym roku pojawiło się na ulicach Warszawy około 60 tysięcy. NRK wspomniało również, że w obchodach wzięli udział przywódcy środowisk prawicowo-nacjonalistycznych z innych europejskich krajów, między innymi „samozwańczy faszysta Roberto Fiore” z Włoch.
screenshot: Dagbladet

Rasistowskie hasła

W artykułach zwrócono także uwagę na rasistowskie hasła wykrzykiwane przez uczestników marszu, który nazwą nawiązywał do religijnej pieśni „My chcemy Boga”.

Na stronie NRK podano, że „mała, lecz głośna mniejszość wykrzykiwała rasistowskie lub ksenofobiczne hasła, takie jak „czysta Polska, biała Polska” i „uchodźcy, wynoście się”. Pojawiły się także banery, na których można było przeczytać o „Białej Europie braterskich narodów”. Cytowana jest również wypowiedź jednego z uczestników, który w wywiadzie z dziennikarzem TVP powiedział, że wziął udział w marszu, aby „odsunąć Żydów od władzy”.

Gazeta VG wspomniała jednak, że w obchodach brały również rodziny z dziećmi, osoby starsze i ludzie o umiarkowanych poglądach politycznych.
screenshot: VG

Tusk prezydentem?

Dziennikarze zaznaczyli także, że święto narodowe zostało uczczone przez polskich polityków, w tym prezydenta Andrzeja Dudę oraz „przewodniczącego Rady Europejskiej  Donalda Tuska, który był prezydentem Polski do 2014 roku”. Błąd dotyczący stanowiska byłego premiera powieliły m.in. Dagbladet i abcnyheter.
screenshot: Dagbladet
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
PL patrP
PL patrP 3 dni temu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
PL patrP
PL patrP 3 dni temu
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
dumna polka
dumna polka 16-11-2017 17:35

Satan napisał:
[quote]freewoman napisał:
[quote]Satan napisał:
freewoman napisał:
2sort napisał:

.

Umarłabym przy takim ciągłym biadoleniu o nauczaniu....
Usiądz na quada i odjedz ,a zobaczysz jaki piękny jest swiat

Nigdy nie wiadomo co komu sadzone, smierc czycha na kazdym kroku - wiec uwazaj!


hahahahahahahahaha pisze się \'CZYHA\' waćpanie... naucz się pisać,a później się wypowiadaj

-1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 16-11-2017 13:47

freewoman napisał:
[quote]Satan napisał:
[quote]freewoman napisał:
2sort napisał:

.

Umarłabym przy takim ciągłym biadoleniu o nauczaniu....
Usiądz na quada i odjedz ,a zobaczysz jaki piękny jest swiat


Nigdy nie wiadomo co komu sadzone, smierc czycha na kazdym kroku - wiec uwazaj!

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
dumna polka
dumna polka 16-11-2017 12:54

Satan napisał:
[quote]freewoman napisał:
2sort napisał:

Powtarzam jestem DUMNĄ POLKĄ,że jestem POLKĄ ,oraz że mieszkam w moim kochanym KRAJU!

U mnie na wsi madrzy mowia, ze najwazniejszym jest bycie dobrym czlowiekiem.
Podazajac za madrymi jestem dumny, ze jestem czlowiekiem.
Duma (dobra) zobowiazuje do pewnych etycznych postaw.
W przeciwnym razie duma przeradza sie w pyche albo w stany neurotyczne.
Ogolnie pycha nie jest pozytywna cecha....jest w wiekszosci uzywana, gdy nie ma sie innych argumentow.
Posumowujac - wole pyszny obiad od pychy czlowieka. Wole poczucie dumy, ze jestem czlowiekiem i zamieszkuje wspaniala planete, niz poczucie neurotycznej dumy naorodowej.
Hmmm... to takie drobne rozmyslania prostaka z norweskiej wsi.


Umarłabym przy takim ciągłym biadoleniu o nauczaniu....
Usiądz na quada i odjedz ,a zobaczysz jaki piękny jest swiat

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
dumna polka
dumna polka 16-11-2017 12:50

WilhelmTell82 napisał:
freewoman napisał:
Dajcie wszyscy Polsce świety spokoj! włącznie z flamandzkimi eurobaranami !!! Moj Kraj to moja Ojczyzna! Gdzie kazdego dnia panuje spokòj !!!
Dziękuje za uwage..

Codziennie slychac o morderstwach i pobiciach z blachych powodow,czemu wiec klamiesz?


Oglądasz pewnie TVN dlatego twierdzisz,ze słychac o morderstwach...
zejdz na ziemie, pomieszkaj,zobacz,sam ocen...
optymistycznych dni..

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
dumna polka
dumna polka 16-11-2017 12:46

2sort napisał:
Powolywanie sie na dume narodowa to nic innego niz ukrywanie swojej nieudolnosci (Szopenhauer - bron boze nie ja). \\\"W rzeczywistosci sam nic nie zrobilem ale moj dziadek byl powstancem. Z tego jestem dumny i macie mnie kurde szanowac\\\"
Yeah...........
Ale .............. bardzo lubie swoj kraj (to ja), tylko ludzi, ktorzy w nim rzadza nie lubie. Mea kulpa, mea maxima kulpa !!!!!!!!!!!!


Przejdz się na swieze powietrze.., zrelaksuj umysł to Ci przejdzie...

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
2sort
2sort 16-11-2017 12:14

Powolywanie sie na dume narodowa to nic innego niz ukrywanie swojej nieudolnosci (Szopenhauer - bron boze nie ja). \"W rzeczywistosci sam nic nie zrobilem ale moj dziadek byl powstancem. Z tego jestem dumny i macie mnie kurde szanowac\"
Yeah...........
Ale .............. bardzo lubie swoj kraj (to ja), tylko ludzi, ktorzy w nim rzadza nie lubie. Mea kulpa, mea maxima kulpa !!!!!!!!!!!!

-3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Josef Satan
Josef Satan 16-11-2017 11:56

freewoman napisał:
[quote]2sort napisał:

Powtarzam jestem DUMNĄ POLKĄ,że jestem POLKĄ ,oraz że mieszkam w moim kochanym KRAJU!


U mnie na wsi madrzy mowia, ze najwazniejszym jest bycie dobrym czlowiekiem.

Podazajac za madrymi jestem dumny, ze jestem czlowiekiem.
Duma (dobra) zobowiazuje do pewnych etycznych postaw.
W przeciwnym razie duma przeradza sie w pyche albo w stany neurotyczne.

Ogolnie pycha nie jest pozytywna cecha....jest w wiekszosci uzywana, gdy nie ma sie innych argumentow.

Posumowujac - wole pyszny obiad od pychy czlowieka. Wole poczucie dumy, ze jestem czlowiekiem i zamieszkuje wspaniala planete, niz poczucie neurotycznej dumy naorodowej.

Hmmm... to takie drobne rozmyslania prostaka z norweskiej wsi.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
dumna polka
dumna polka 16-11-2017 11:35

napisał:
Brawo ! Tak trzymaj !
Ale wiesz........ do tego zeby sie wtracac to nie trzeba byc baranem Czasami to i madrzy sie wtracaja. Chcesz byc szanowana.........szanuj innych (tak sobie glupio gadam i podazam za moimi prowincjonalnymi myslami).
A tak na marginesie Pomyslalas kiedys dlaczego ta gospodarka sie tak przez ostatnie 10 lat tak rozwijala?. I ze moze jakies umowy ktos kiedys podpisal? Zgodzil sie na cos w zamian za cos?
Hm..........a moze dumnych to nie obowiazuje?
No ale ja dla Polski duzo nie zrobilem................to nie mam z czego byc dumnym


Tak zauważałam jak Polska gospodarka się przez 10 ostatnich lat rozwijała... hahaha
szczególnie się rozwijała za czasów kiedy opozycja \"rozwijała AMBER GOLD\" wraz z głównym przewodniczącym UE Donaldem Tuskiem i całym jego \"gniazdem złodziei\"
Kopalnie były nierentowne itp.. wszystko się nie opłacało,ale opłacało się opozycji okradać naród Polski.
Tyle w temacie...

6
Odpowiedz