Zaskakująca oferta Pożyczki z Norwegii Nawet 500 000 NOK Effektiv rente: 14,15%, 100 000kr over 5 år, kost 37 120kr, total kost 137 120kr Poznaj ofertę
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Norweska księżniczka przeprasza. „Dziewczyna szamana” nie będzie już zarabiać na tytule Aktualności
Maja Zych 10 sierpnia 2019
08:00

Norweska księżniczka przeprasza. „Dziewczyna szamana” nie będzie już zarabiać na tytule

Skomentuj
Już w 2002 Marta Ludwika zrzekła się części tytułu, żeby móc spełniać się zawodowo. Cathrine Wessel, Det Kongelige Hoff
Najnowszy związek norweskiej księżniczki Marty Ludwiki z amerykańskim szamanem wzbudził w ostatnim czasie duże kontrowersje wśród opinii publicznej nad fiordami. Wielu osobom nie spodobało się między innymi, że wraz z partnerem – czarnoskórym przewodnikiem duchowym – promowała swoim tytułem cykl płatnych wykładów na temat „poznawania i pogłębiania wewnętrznej siły”. Sytuacja spowodowała też reakcję rodziny królewskiej, która wezwała Martę Ludwikę na dywanik – interwencja okazała się być skuteczna, bo w tym tygodniu księżniczka przyznała, że korzystanie z tytułu podczas tournée po kraju było „prowokujące”.
W poście opublikowanym na swoim profilu na Instagramie księżniczka zapewniła też, że dyskusję na ten temat wzięła na poważnie – od teraz tytułu księżniczki będzie używać wyłącznie w sprawach związanych z działalnością rodziny królewskiej.
Reklama

Nie będzie zarabiać na tytule

Promowanie książęcym tytułem działalności komercyjnej prowadzonej przez Martę Ludwikę i jej partnera stało się w ostatnich miesiącach tematem głośnej debaty w Norwegii – nie dało się też ukryć rosnącego sceptycyzmu wokół serii wykładów pary, które wiele osób uważało za zwykłe oszustwo. W ankiecie przeprowadzonej na początku czerwca dla NRK co piąta osoba odpowiedziała, że ich projekt biznesowy negatywnie wpływa na wizerunek monarchii. Aż 25 proc. ankietowanych przyznało też, że Marta Ludwika nie zasługuje, aby nosić książęcy tytuł.  

Rosnące niezadowolenie poddanych i reakcja rodziny królewskiej spowodowały, że norweska księżniczka przeprosiła za „prowokujące” używanie tytułu. Obiecała też, że od teraz będzie z niego korzystać wyłącznie w sytuacjach związanych z działalnością monarchii.

[…] Dyskusje wzięłam na poważnie i wraz z moją rodziną doszliśmy do wniosku, że najlepiej będzie wprowadzić kilka zmian. Razem postanowiliśmy dlatego, że będę używać tytułu księżniczki, reprezentując rodzinę królewską podczas oficjalnych wystąpień w kraju i za granicą oraz w sytuacjach prywatnych. Od teraz nie będą używać książęcego tytułu w kontekście komercyjnym. Oznacza to, że w sprawach komercyjnych będę jedynie Martą Ludwiką.[…]

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Kredyty w Norwegii - wywiad z Bartoszem Lewandowskim Multinor finans

Kredyty w Norwegii - wywiad z Bartoszem Lewandowskim Multinor finans

Eff.14,15%, 100000kr, 5 år, kost 37120kr, Tot.137120kr Reklama

Bliżej nas