Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

7
DNI

do zakończenia promocjina S1 i EKUZ

Zamów teraz

Aktualności

Norwegia po raz kolejny uderza w Rosjan. Policja może deportować „niechcianych” przyjezdnych

Emil Bogumił

23 maja 2024 10:44

Udostępnij
na Facebooku
1
Norwegia po raz kolejny uderza w Rosjan. Policja może deportować „niechcianych” przyjezdnych

Na zdjęciu: przejście Storskog na granicy norwesko-rosyjskiej. wikimedia.org/ fot. juergend2/ https://creativecommons.org/licenses/by-sa/2.0/deed.en

Rząd wprowadzi kolejne restrykcje dla Rosjan przekraczających norwesko-rosyjską granicę. Niemal niemożliwe okażą się podróże, których jedynym celem będzie turystyka lub pokrewne czynności. Jako najwyższą sankcję wskazano deportowanie do Federacji Rosyjskiej.
– Decyzja o zaostrzeniu zasad wjazdu jest zgodna z norweską linią wspólnego stanowiska z sojusznikami w ramach reakcji, które stosujemy wobec Rosji po inwazji na Ukrainę – skomentowała 23 maja minister sprawiedliwości Emilie Enger Mehl. – Wiosną 2022 roku rząd zaostrzył praktyki w zakresie wydawania wiz dla Rosjan, przy czym wizy turystyczne dla Rosjan w zasadzie nie są już wydawane. Możliwości wjazdu są obecnie jeszcze bardziej zaostrzone  – precyzuje komunikat resortu sprawiedliwości.

Obywatele Rosji, których celem jest turystyka lub inne podróże, które nie zostaną uznane za niezbędne, będą deportowani po przekroczeniu granicy.

Zaostrzenie dotyczy zarówno osób posiadających wizy wydane przez Norwegię przed zaostrzeniem praktyk wizowych wiosną 2022 r., jak i wiz wydanych przez inne państwa strefy Schengen.

Rząd wprowadził wyjątki od ogólnej reguły deportacji. Dozwolona jest podróż w przypadku odwiedzania najbliższej rodziny (rodziców, małżonków, konkubentów i dzieci) mieszkającej w Norwegii oraz w przypadku obywateli Rosji, którzy będą pracować lub studiować w Norwegii oraz innych krajach strefy Schengen.

Źródła: Ministerstwo Sprawiedliwości, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Jan Kowalski

23-05-2024 14:35

Niechcianych i chcianych Ruskich powinni wyslac do Rosji. To jest 5-ta kolumna. Oni wszyscy kochaja Putina,.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok