Aktualności

Najtańszy parking na stołecznym lotnisku zamknięty do odwołania

Agnieszka Wiśniewska

17 lipca 2020 10:40

Udostępnij
na Facebooku

Najtańsze miejsca parkingowe przy lotnisku w Oslo kosztowały 275 NOK/dzień. wikipedia / licencja CC BC 3.0 autor: Avinor Oslo lufthavn/Espen Solli

Pasażerowie portu lotniczego Oslo-Gardermoen muszą przygotować się na dodatkowe koszty, jeśli chcą zostawić samochód w okolicy lotniska. Najtańsze parkingi zostały zamknięte – informację tę w wiadomości do redakcji Mojej Norwegii potwierdził Avinor.
– Ze względu na obecną sytuację COVID-19 zoptymalizowaliśmy wykorzystanie naszych parkingów. Dzieje się tak, ponieważ zapotrzebowanie na miejsca parkingowe dramatycznie się zmniejszyło, a chcieliśmy uniknąć korzystania z autobusów wahadłowych z odległych obszarów. – wyjaśnia w mailu Cathrine Framholt, menedżer ds. marketingu i komunikacji w Avinor.
Mapa parkingów przy lotnisku w Oslo.
Mapa parkingów przy lotnisku w Oslo. screenshot avinor.no
To oznacza, że nie będzie można skorzystać między innymi z parkingu P4, 5, 6 i 7, gdzie cena za pozostawienie auta na dobę wynosiła 275 NOK. Koszt zaparkowania bliżej terminala to niemal dwa razy więcej – 530 NOK.

Nieco oszczędzić można rezerwując miejsce parkingowe wcześniej, na przykład online. Za 24 godziny na parkingu P10, który jest oddalony od terminala 3 minuty drogi spacerem, zapłacimy zamiast 530 NOK 471 koron norweskich.

Wciąż jest dostępny między innymi parking P2, który kosztuje 295 NOK za dzień, ale Avinor zaznaczył na stronie, że bezpłatny autobus jeżdżący wahadłowo pod terminal z powodu wirusa COVID-19 nie obsługuje tej trasy i trzeba ją pokonać pieszo.
Avinor zapewnia, że jeśli zajdzie taka potrzeba, zamknięte teraz obszary zostaną ponownie otwarte.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram