Innowacje na stołecznym lotnisku: będą automatyczne opłaty za parking Komunikat prasowy
Monika Pianowska 14 lutego 2019
13:41

Innowacje na stołecznym lotnisku: będą automatyczne opłaty za parking

2
Skomentuj
Aby skorzystać z automatycznych usług, należy założyć konto jako klient na stronie autopay.io. Avinor/ materiały prasowe
Avinor, zarządca lotniska w Oslo, wprowadzi innowacje na płatnych parkingach przy stołecznym porcie lotniczym. Przyjazną użytkownikom zmianą, która wejdzie w życie już 1 marca, ma się okazać automatyczny system rozpoznawania tablic rejestracyjnych i pobierania opłat – informuje Avinor w komunikacie prasowym.
Ułatwienie dla kierowców ma polegać na tym, że nie będą musieli pobierać biletu ani nawet zatrzymywać się przy szlabanie przed wjazdem na teren parkingowy, ponieważ system zidentyfikuje pojazdy na podstawie tablic. Rozwiązanie to pomysłodawcy przetestowali już zarówno przed terminalem Oslo Gardermoen, jak i na 33 lotniskach obsługiwanych w Norwegii przez Avinor.

Aby skorzystać z automatycznych usług, należy założyć konto jako klient na stronie autopay.io. Nie będzie to jednak obligatoryjne – zwolennicy tradycyjnych metod płatności będą mogli w dalszym ciągu uiszczać je przy automacie.
Zdjęcie: Avinor/ materiały prasowe
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Kowalski
Jan Kowalski 15-02-2019 07:57

W Stavangerze dziala taki system juz od paru ladnych miesiecy.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Mari Dzins
Mari Dzins 14-02-2019 15:47

34 lotniska..
ten kraj to potega!

11
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas