Aktualności

Miał prawie 3 promile i spowodował wypadek. Polski kierowca trafi do więzienia

Maja Zych

08 maja 2019 14:14

Udostępnij
na Facebooku
7

Polak miał prawie 3 promile alkoholu we krwi. Fotolia.com / Royalty Free

24 marca tego roku na trasie E16 w okolicy Ryfoss w Oppland doszło do wypadku z udziałem polskiego kierowcy samochodu ciężarowego. Mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, który przewrócił się i wpadł do rowu. Na miejscu zdarzenia sprawą zajęli się policjanci, którzy wyczuli od kierowcy alkohol – badania próbki krwi wykazały aż 2,81 promila.
Teraz sąd rejonowy w Valdres skazał Polaka na karę 30 dni pozbawienia wolności oraz nałożył na niego mandat w wysokości 37,5 tys. koron. Dodatkowo 40-kilkuletni mężczyzna otrzymał 3-letni zakaz prowadzenia pojazdów.
Reklama

Wypił 2 litry wódki

Przed sądem Polak wyjaśnił, że sytuacja, do której doszło pod koniec marca tego roku, spowodowana była problemami rodzinnymi – łącznie od piątku do niedzieli rano mężczyzna miał wypić 2 litry wódki, po czym w niedzielę wieczorem wsiadł za kierownicę. Na szczęście w wypadku nie brały udziału inne pojazdy, a Polak odniósł jedynie niewielkie obrażenia. Kierowca spowodował jednak duże starty materialne ze względu na poważne uszkodzenie ciężarówki oraz wielu słupów telefonicznych wzdłuż drogi.

W wyroku sąd uwzględnił fakt, że zanim doszło do wypadku, Polak przez dwie godziny prowadził pojazd pod wpływem alkoholu, narażając na niebezpieczeństwo i utratę życia innych uczestników ruchu drogowego. Teraz mężczyznę czeka 30 dni pozbawienia wolności oraz kara finansowa w wysokości 37,5 tys. koron. Dodatkowo sąd odebrał mu prawo jazdy na 3 lata. Sam skazany w rozmowie z norweskimi mediami zapowiedział, że nie będzie odwoływał się od wyroku.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Josef Satan

14-05-2019 12:20

Ja nie wierze, zo to byl przedstawiciel narodu wybranego. To jest oczywiste pomowienie. To na pewno norweg, podajacy sie za polaka.
Polacy nie grzesza. Polacy zbawiaja swiat.

Joanna Kuchnicka

13-05-2019 21:13

dragons2000 napisał:
Jak alkohol to oczywiście Polak opisany ....a o naćpanych i nawalonych norkach którzy równają rowy i lasy ani słowa...bo gdzież tam oni nie piją....masakra

Chłopcze przecież możesz pisać! Gazety i internety dobrze płacą za artykuły. Im bardziej skandaliczne tym lepiej. Pisz!

Maks X

13-05-2019 18:30

Jak alkohol to oczywiście Polak opisany ....a o naćpanych i nawalonych norkach którzy równają rowy i lasy ani słowa...bo gdzież tam oni nie piją....masakra

paweluanset

11-05-2019 11:25

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Eldur Sevarsson

08-05-2019 14:34

Łagodny wymiar kary.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram