Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Mandat za dekoracje: kierowcy ciężarówek mają odsłonić przednie szyby Aktualności
Paulina Cirocka 11 maja 2018
13:49

Mandat za dekoracje: kierowcy ciężarówek mają odsłonić przednie szyby

1
Skomentuj
Nie wiadomo jeszcze jakiej wysokości będą mandaty dla kierowców ciężarówek pixabay.com / CC0 Public Domain
W środę 9 maja policja w Voss otrzymała powiadomienie o kierowcy ciężarówki, którego przednia szyba była w dużym stopniu zasłonięta przez proporczyki, płyty i inne dekoracje. Zaniepokojony Zarząd Dróg i Autostrad (Statens vegvesen) zapowiada wzmożone kontrole kierowców ciężarówek i mandaty za nadmiernie przystrojone szyby.
Reklama

Koniec z pobłażaniem

Statens vegvesen, policja oraz celnicy w Norwegii skrupulatnie kontrolują pojazdy poruszające się po kraju, choćby pod kątem posiadania odpowiednich opon dostosowanych do norweskich zim czy odpowiedniego zabezpieczenia przyczep i naczep.

W kwestii błyskotek wieszanych przez kierowców ciężarówek na przedniej szybie do tej pory SV stosował pisemne upomnienia, ale wkrótce sytuacja może się zmienić. Kierowca ciężarówki powinien widzieć jak największą powierzchnię, inaczej może stwarzać na drodze zagrożenie.

Każdy może być zatrzymany

– To bardzo ważne, żeby żadne przedmioty nie ograniczały kierowcy widoczności podczas jazdy. Ciężarówki, które stanowią zagrożenie, zostaną zatrzymane do kontroli. Oficerowie ze Statens vegvesen mogą zatrzymać każdy pojazd w każdej chwili – mówi rzecznik prasowy SV Simen Narjord portalowi MojaNorwegia.

Kierowcy z przesłoniętymi szybami mogą zostać ukarani mandatami, jednak nie wiadomo jeszcze jakiej wysokości. Mniejszymi wykroczeniami zajmie się Statens vegvesen, o poważniejszych przypadkach informowana będzie policja, a jeśli trzeba – nawet sąd.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Eldur Sevarsson
Eldur Sevarsson 12-05-2018 09:23

Kurcze i co? Nie będzie frędzelków na szybach? Janusze i Seby nie będą mieć tabliczek z imieniem na szybie? Jak te chłopaki się teraz mają dowartościować? Ja się pytam...

-18
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas