kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Lokalne obostrzenia w sześciu gminach. Minister zdrowia rozważa zaostrzenie restrykcji w całym kraju

Emil Bogumił

05 marca 2021 11:13

Udostępnij
na Facebooku
2

Norweskie władze na bieżąco podejmują decyzje związane z zapobieganiem dalszym wzrostom zakażeń. flickr.com/Statsministerens kontor/CC BY-NC 2.0/Arvid Samland/Statsministerens kontor

Na wniosek władz lokalnych norweski rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w sześciu gminach. Środki mają zapobiegać transmisji brytyjskiej mutacji koronawirusa. Z kolei minister zdrowia Bent Høie poinformował, że Rada Ministrów rozważa zaostrzenie restrykcji w całym kraju. 
Reklama
Jak komentuje szef resortu zdrowia, nowe regulacje mają być odpowiedzią na wzrastającą liczbę nowych przypadków koronawirusa w kraju. Rekord infekcji zaobserwowano m.in. w Oslo. Władze stolicy zleciły służbie zdrowia potrzebę wykonywania większej liczby testów. W związku z tym, w mieście odnotowano piątego marca 307 nowych zakażeń. Słupki zachorowań rosną również w innych częściach Norwegii. – Poprosiłem Urząd ds. Zdrowia i Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego o ocenienie, czy krajowe środki są wystarczające. Być może należy je zaostrzyć, by wskaźnik zakażeń spadł poniżej wartości 1,0 – przyznał Bent Høie. Norweski wskaźnik zakażeń (liczba R) wskazuje, ilu osobom transmitowany jest wirus przez jedną osobę zakażoną. Współczynnik wynosi obecnie 1,3 i wiąże się ze stałym wzrostem infekcji, które skutkują m.in. zwiększeniem liczby hospitalizowanych osób.

Najbardziej zagrożone gminy z dodatkowymi obostrzeniami

Na wniosek władz lokalnych oraz instytucji służby zdrowia rząd wprowadził dodatkowe obostrzenia w gminach: Færder, Holmestrand, Horten, Larvik, Sandefjord i Tønsberg. Na ich obszarze dochodzi do szybkiej transmisji brytyjskiej mutacji koronawirusa. Za miejscowości szczególnie zagrożone uznano Færder i Tønsberg. Zamknięto w nich m.in. centra handlowe, siłownie, restauracje i miejsca rozrywki. W pozostałych gminach ograniczono m.in. liczbę osób uczestniczących w wydarzeniach i spotkaniach w domu. Ośrodki sportowe otwarte są jedynie dla osób do 20 roku życia.

Podstawa prawna
Od początku pandemii wykryto w Norwegii 73 493 przypadków zakażenia. Potwierdzono 632 zgony osób chorujących na COVID-19. Od połowy lutego obserwowany jest wzrost liczby hospitalizowanych osób. Piątego marca w szpitalach przebywało 112 osób zakażonych koronawirusem.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


T C

06-03-2021 17:39

Zakręcie wodę i wylaczcie prąd.
Zamknijcie cmentarze.

boj fra oszlo

05-03-2021 17:08

napisał:
Flip i Flap\'a


...Kaczyński i Morawiecki?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram