Raport Twoich kredytów

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr

Pobierz
Aktualności

Lecisz do Polski samolotem? Nie zapomnij o wypełnieniu tego dokumentu

Emil Bogumił

21 lipca 2021 11:06

Udostępnij
na Facebooku

Formularz ma ułatwić pracę polskim służbom. Wikimedia Commons/CC BY-SA 4.0/Joergsam

Karta Lokalizacji Podróżnego, tak nazywa się formularz, który należy wypełnić przylatując z zagranicy do Polski. Polski rząd wyszedł podróżującym naprzeciw. Dokument dostępny jest w formie cyfrowej.
Reklama
Wypełnienie eKLP jest obowiązkowe przy przekraczaniu polskiej granicy samolotem. Należy to zrobić najpóźniej przed odprawą. Dokument ma zapewnić bezpieczeństwo wszystkim podróżującym. Chodzi przede wszystkim o szybkie dotarcie do osób, które przebywały w samolocie wraz z osobą zakażoną koronawirusem. Formularz wysyłany jest do Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Potwierdzenie cyfrowego nadania należy okazać na lotnisku w Polsce podczas odprawy. Można to zrobić w formie wydruku lub w wersji PDF na ekranie urządzenia mobilnego.

Elektroniczna Karta Lokalizacji Podróżnego dostępna jest na stronie polskiego rządu.
Kartę może wypełnić jedna osoba w imieniu kilku pasażerów. Warunkiem jest, że wszyscy będą przebywać w jednym miejscu po zakończeniu podróży.

Do wypełnienia karty niezbędne są następujące informacje:

- kraj, w którym rozpoczęła się podróż,
- numer lotu,
- data przylotu,
- imię i nazwisko,
- numer PESEL lub dokument tożsamości (dowód osobisty lub paszport),
- dane do kontaktu (telefon, adres e-mail),
- adresy wszystkich miejsc, w których masz zamiar pozostawać przez pierwsze 14 dni pobytu w Polsce (np. hotel, dom rodzinny, ośrodek wczasowy),
- informacja, czy posiadasz zaświadczenie, że jesteś ozdrowieńcem lub osobą w pełni zaszczepioną albo czy posiadasz negatywny wynik testu PCR lub antygenowego w kierunku wirusa SARS-CoV-2.

Karta Lokalizacji Podróżnego jest standardowym formularzem, obecnym również w innych państwach. Podobne dokumenty okazuje się m.in. norweskim czy włoskim pogranicznikom.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram