Kalendarz

Kalendarz 2021   PROMOCJA: 2 w cenie 1

Kalendarz 2021
PROMOCJA: 2 w cenie 1
Kup kalendarz
Aktualności

Obowiązek rejestracji podróży wchodzi w życie już teraz. Przekraczasz norweską granicę, musisz się zarejestrować

Natalia Szitenhelm

21 grudnia 2020 15:35

Udostępnij
na Facebooku
10

Resort ostrzega, by nie lekceważyć nowych przepisów. stock.adobe.com/standardowa/uskarp2

W komunikacie prasowym z 21 grudnia resort sprawiedliwości poinformował o przyjęciu poprawek do tzw. ustawy covidowej, które nakazują rejestrację podróży podczas przekraczania norweskiej granicy. Cyfrowy formularz rejestracji miał wejść w życie w styczniu 2021, jednak wobec wykrycia nowej odmiany koronawirusa w Wielkiej Brytanii, norweskie władze - w oczekiwaniu na cyfrowy system - nakładają na podróżnych obowiązek wypełniania formularza w formie papierowej.
Reklama
Każdy, kto przekracza norweską granicę, musi wypełnić formularz rejestracji podróży, informuje Ministerstwo Sprawiedliwości. Podróżny musi podać informacje, takie jak: dane osobowe, kontaktowe, miejsce odbywania kwarantanny wjazdowej, a także dane pracodawcy.

Każdy musi się zarejestrować, również obywatele Norwegii.

Wypełnij i wydrukuj

Do czasu wprowadzenia rozwiązania cyfrowego formularz należy wydrukować i przedstawić na granicy. Resort sprawiedliwości potwierdza, że wersja cyfrowa ma być gotowa już na początku roku.

Rejestracja zapewnia nam lepsze informacje o osobach przekraczających granicę z Norwegią. System ten będzie bardzo pomocny dla służby zdrowia w zakresie kontroli i śledzenia nowych zakażeń, ale także dla policji i Inspekcji Pracy w sprawach związanych z naruszeniem przepisów dotyczących kwarantanny.~minister sprawiedliwości Monica Mæland

Pobierz formularz rejestracji w języku norweskim (na razie brak polskiej wersji językowej).

Grzywna za brak formularza

Resort ostrzega, że za brak wypełnionego formularza mogą grozić grzywny. Nie podaje jednak wysokości ewentualnej kary finansowej. Szefowa resortu sprawiedliwości prosi, by zmianę w przepisach podróżni potraktowali poważnie.

Brak formularza rejestracji podróży nie stanowi podstawy do wydalenia cudzoziemców z Norwegii.~Ministerstwo Sprawiedliwości

Norwegia wstrzymuje loty na Wyspy

Brytyjski rząd poinformował o nowym szczepie koronawirusa 20 grudnia rano. Tego samego dnia rzecznik polskiego rządu poinformował, że od 22 grudnia wstrzymane zostaną wszystkie połączenia lotnicze z Wielką Brytanią. 21 grudnia taką decyzję podjęły także władze Norwegii.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
boj fra oszlo

24-12-2020 16:02

...to dobry plan moze byc
...ogrom naszych rodakow nie stosuje sie do kwarantanny...sa sobie sami winni ,ze beda obostrzenia...zjeb. tlumacza sobie te obostrzenia ograniczaniem wolnosci

Tomasz Lenartowicz

24-12-2020 13:52

justus.73

22-12-2020 20:30

A skąd taki formular

Artur Sitkowski

22-12-2020 17:55

A jeśli wjadę tylko na kilka godzin do Norwegii?

Ryszard Ohucki

22-12-2020 16:13

A jak nie mam kwarantanny wjazdowej?

Daria Kasprzyk

22-12-2020 09:56

To wszystko robione jest pod szczepionkę aby jeszcze bardziej ludzi wystraszyć. Jestem osobą która tą chorobę już przechodziła w zeszłym roku gdzie jeszcze nie było mowy o tej chorobie . Moje leczenie odbywało się w domu bez antybiotyku tylko domowymi środkami. Polecam ciepłe mleko z tłuszczem z gęsi. Ludzie kochani nie dajcie się omamić. Gorsza choroba będzie po noszeniu maseczki i nie daj Bóg wziąć szczepionkę. To co mówi telewizja to bzdury. Wszystko jest mówione po to żeby wystraszyć a nie uspokoić naród. Mamy pogody nie sprzyjające więc trzeba się ubierać odpowiednio i wspomagać się witaminami itp. Przykro co rząd robi z ludźmi a sami tymi ludźmi są tylko że ich nikt nie sprawdzi. Pamiętajmy jesteśmy wolnym narodem każdy z nas ma wybór jak chce dalej żyć. Wstyd na co pozwolił prezydent ale pamiętajmy to my reprezentujemy Polskę i gdyby nie My prezydent mógłby porządzić własną.......... Bądźmy silni psychicznie i zdrowi na duchu.

PLAN-C

21-12-2020 23:49

Papier może przenosić wirusa to dobry argument że zrobić skanowanie bez dotykowe.

Wystarczy wpisać w neta
szczepienia dobrostan

PC89

21-12-2020 19:45

Dlaczego o tym wcześniej nie pisaliście?

boj fra oszlo

21-12-2020 18:00

Dobromirspoleczny napisał:
Teraz rejestracja A za pół roku czip w dupie...


...powiadasz ,że będą ...czopować
...lewatywa nie pomogła to szukaja innych sposobów

Dobromirspoleczny

21-12-2020 17:43

Teraz rejestracja A za pół roku czip w dupie...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram