Aktualności

Lato wraca do Norwegii. W lipcu w Oslo ciepło jak w Madrycie

Hanna Jelec

30 czerwca 2018 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Sporą część kraju czeka słoneczna, wakacyjna pogoda. Meteorolodzy zapowiadają, że na południu nie spadnie ani kropla deszczu. fotolia.com/Royalty Free

Wakacyjne temperatury powracają do kraju fiordów. Od 30 czerwca Norwegię czeka piękny, słoneczny weekend, a od poniedziałku w stolicy zaczną się prawdziwe upały – w Oslo ma być tak ciepło, jak na południu Europy. Ale wraz z wysoką temperaturą w kraju pojawi się też susza –meteorolodzy nie przewidują opadów deszczu w Oslo, Kristiansand i Bergen przez najbliższy tydzień.
Temperatury od 20 do 30 stopni i ani kropli deszczu. Tak ma wyglądać najbliższy tydzień w wielu częściach kraju. Meteorolodzy zapowiadają, że Oslo ma szanse chwilowo zostać „najcieplejszą stolicą Europy”.
Reklama

Ponad 30 na plusie…

Temperatury w sporej części kraju będą naprawdę wysokie. Po słonecznym i dość ciepłym weekendzie niektóre regiony czeka tydzień prawdziwych upałów. Od 2 lipca termometry w Østlandet będą wskazywać nawet 32 stopnie. Tak wysoka temperatura ma utrzymać się przynajmniej do 7 lipca.
Pogoda w Oslo na najbliższy tydzień
Pogoda w Oslo na najbliższy tydzień Yr.no
Nieco zimniej będzie w Kristiansand – od 24 stopni w poniedziałek do 26 w następną niedzielę. Chłodniej, choć pogodnie ma być także w Bergen – temperatury wyniosą tam nieco ponad 20 stopni.
Pogoda w Kristiansand na najbliższy tydzień.
Pogoda w Kristiansand na najbliższy tydzień. Yr.no
Pogoda w Bergen na najbliższy tydzień.
Pogoda w Bergen na najbliższy tydzień. Yr.no
Wakacyjna pogoda to idealny moment na skorzystanie z kąpielisk z Oslo. Według Aftenposten temperatura wody w poszczególnych kąpieliskach będzie wynosić od 15 do 17 stopni:

…i ani kropli deszczu

Wraz z wysokimi temperaturami w kraju pojawi się jednak susza. Zagrożenie pożarami w lasach wciąż trwa na południu Norwegii – m.in. w Oslo i Kristiansand. Służby przypominają, by zachować ostrożność w lasach i zwracać uwagę na ewentualne zakazy dotyczące podlewania ogrodów w trakcie suszy.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram