kr

Kredyt bankowy w Norwegii

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Eff. rente 14,9%, 65 000 kr. over 5 år, kost 28 730 kr., Tot. 93 730 kr.

Aktualności

Larvik bez obostrzeń regionalnych: wszystkie gminy w Norwegii wolne od dodatkowych restrykcji

Emil Bogumił

10 czerwca 2021 10:16

Udostępnij
na Facebooku

Nowe informacje przekazał dziewiątego czerwca szef resortu zdrowia Bent Høie. Fot. Ida Dahl Nilssen, SMK | Flickr.com (CC BY-NC 2.0)

Rada Ministrów zdecydowała zakończyć obowiązywanie obostrzeń regionalnych w Larvik. Oznacza to, że w żadnej z norweskich gmin nie funkcjonują już dodatkowe restrykcje rządowe. 
Reklama
Mieszkańcy Larvik obserwują od kilku dni wyraźny spadek zakażeń. Pozwoliło to zlikwidować dotychczasowe przepisy. Rządowa decyzja wejdzie w życie 11 czerwca. – Gmina Larvik wystąpiła o zlikwidowanie środków regionalnych. Decyzja posiada rekomendację Urzędu ds. Zdrowia i Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego. W związku z tym rząd postanowił wycofać środki obowiązujące w Larvik od piątku włącznie – poinformował dziewiątego czerwca minister zdrowia Bent Høie.
Decyzja rządu oznacza, że po raz pierwszy od momentu wprowadzenia nowych regulacji, żadna gmina nie jest objęta rządowymi środkami regionalnymi. Samorządowcy Larvik oraz innych miejscowości mogą wprowadzić obostrzenia lokalne. Te nie są uzależnione od postanowień władzy centralnej.


Komunikat prasowy rządu
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram