Karta podatkowa w Norwegii na 2023

Zamów
Reklama

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Kwarantanna hotelowa w miejscu przyjazdu: norweski rząd zmienia obostrzenia

Emil Bogumił

24 lutego 2021 14:10

Udostępnij
na Facebooku
4
Kwarantanna hotelowa w miejscu przyjazdu: norweski rząd zmienia obostrzenia

Zmiany w przepisach przedstawili minister zdrowia Bent Høie oraz minister sprawiedliwości Monica Mæland. Fot. Eirin Larsen, SMK (CC BY-NC 2.0)

Minister sprawiedliwości Monica Mæland poinformowała o zaostrzeniu przepisów kwarantanny hotelowej. Przyjezdni zostaną poddani 10-dniowej izolacji w miejscu przyjazdu i nie będą mogli w tym okresie przemieszczać się.
Nowe informacje dotyczące obostrzeń w Norwegii zostały przekazane 24 lutego na konferencji prasowej. Minister sprawiedliwości Monica Mæland przekazała, że liczba osób przyjezdnych do Norwegii, w porównaniu ze styczniem, została ograniczona o połowę. Dodała jednak, że liberalizacja restrykcji wjazdowych wymaga zdecydowanego spadku ilości zakażeń w kraju. Rząd utrzymał obowiązujące przepisy oraz zaostrzył regulacje związane z kwarantanną hotelową. – Osoby, które mają zostać objęte kwarantanną w hotelu, muszą odbyć ją w pierwszym miejscu przyjazdu. Nie mogą podróżować dalej, dopóki kwarantanna nie zostanie zakończona – przyznała szefowa resortu sprawiedliwości. Przyjezdni będą musieli zarejestrować się w hotelu kwarantanny, które przy współpracy z gminą, przekażą te informacje do służb sanitarnych. Nie ulegają zmianie zasady dotyczące tego, kto ma zostać poddany kwarantannie.

Zmiany związane z kwarantanną na terytorium Norwegii:

1. Osoby objęte kwarantanną hotelową muszą przebywać w obiekcie w pierwszym miejscu przyjazdu. Oznacza to, że nie można podróżować dalej przed zakończeniem kwarantanny.
2. Osoby odbywające kwarantannę w hotelu muszą zostać powiadomione o tym, w którym obiekcie odbędą izolację i samodzielnie zarejestrować się na miejscu.
3. Gminy, przy współpracy z hotelami kwarantanny, muszą opracować system, który pozwoli monitorować przestrzeganie obostrzeń przez przyjezdnych.

Proces szczepień nabiera tempa

Dane dotyczące przebiegu procesu szczepień przedstawił minister zdrowia Bent Høie. – W Norwegii wkrótce rozdysponujemy 400 tys. dawek szczepionek. Proces szczepień nabrał tempa i wiele wskazuje na to, że w przyszłości będzie ono jeszcze szybsze. W lutym otrzymamy łącznie 350 tys. dawek szczepionki. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, w marcu otrzymamy ich prawie dwa razy więcej – przekazał szef resortu zdrowia. – Rząd podjął również decyzję o zawarciu umowy z Moderną na zakup większej ilości szczepionek. Nowe porozumienie, które zostało osiągnięte dzięki współpracy z UE, może zapewnić Norwegii dostęp do 2,46 mln więcej dawek szczepionek w trzecim kwartale 2021 roku – podsumował Bent Høie. Rada Ministrów postanowiła zliberalizować część przepisów, które dotyczą domów opieki. Zaszczepieni pensjonariusze otrzymają możliwość odwiedzin rodziny oraz kontaktu z innymi zaszczepionymi podopiecznymi placówek opiekuńczych.

W najbliższych dniach norweski rząd nie planuje łagodzenia lub zaostrzania obostrzeń. Urząd ds. Zdrowia oraz Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego (FHI) mają pracować nad możliwością wprowadzenia duńskiego modelu walki z koronawirusem. Strategia miałaby polegać na masowym testowaniu dużej części społeczeństwa.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Piotr Kowalski

04-03-2021 11:05

Kończy się wszystko co dobre , Nie jestem
Pesymistą ale jejk to czytam o tych ograniczeniach kwaranntannie itp. to stanowczo sądzę ;
Czasy z przed covida tak szybko nie wrócą , nie wiem co to dalej będzie ale na przyszłość nic dobrego nie zapowiada oby jeszcze gorzej nie było jak jest dotychczas.

Pozdrawiam wszystkich rodaków w NO.

T C

25-02-2021 18:07

Chyba ten co nie ma miszkania albo swojej kuchni i kibla.

T C

24-02-2021 22:06

10 dni paki. Pod szczególnym nadzorem. Jeszcze trzeba zapłacić.
Ale czasy .

żurnalista

24-02-2021 19:24

A kto ma być objęty kwarantanną hotelową?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram