Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kraj fiordów zmniejsza dystans społeczny: nowe postanowienia rządu Aktualności
Monika Pianowska 01 maja 2020
11:47

Kraj fiordów zmniejsza dystans społeczny: nowe postanowienia rządu

Skomentuj
Najnowsze zasady uwzględniają m.in. nakaz zachowania mniejszego dystansu między ludźmi. adobe stock/ licencja standardowa
Podczas konferencji prasowej 30 kwietnia minister zdrowia Bent Høie i minister kultury Abid Raja przedstawili nowe postanowienia rządu w sprawie stopniowego „otwierania” kraju fiordów. Kolejne etapy łagodzenia restrykcji związanych z koronawirusem będą następowały co dwa tygodnie.
Najnowsze zasady uwzględniają m.in. nakaz zachowania mniejszego dystansu między ludźmi – od teraz wskazany odstęp wynosi przynajmniej metr zamiast dwóch przy minimum 15-minutowym kontakcie. Dotyczy to przebywania w towarzystwie innych osób zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz.
Reklama

Możliwe koncerty lub pokazy filmowe

Rząd podjął również decyzję kluczową dla organizatorów wydarzeń w miejscach publicznych, jak kina, opery czy sale koncertowe. Od 7 maja będą mogły się odbywać pod warunkiem, że liczba ich uczestników nie przekroczy 50 oraz możliwe będzie utrzymanie metrowego dystansu między ludźmi. Organizator musi mieć również wgląd w to, kto jest obecny na wydarzeniu.
Jeśli ograniczanie rozprzestrzeniania się wirusa w Norwegii będzie szło pomyślnie, jak do tej pory, być może już od 15 czerwca władze wydadzą pozwolenie na organizację wydarzeń, w których będzie mogło wziąć udział nawet 200 osób. Na razie podtrzymane jest postanowienie z 25 kwietnia, że imprezy masowe, czyli powyżej 500 osób, są zakazane do 1 września.
Nie złagodzono również postanowień w sprawie wydarzeń sportowych, jak mecze piłkarskie, które wymagają bezpośredniego kontaktu graczy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas