Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kolejny napad w Oslo, tym razem ofiarą jest kobieta Aktualności
Paulina Cirocka 11 maja 2018
15:30

Kolejny napad w Oslo, tym razem ofiarą jest kobieta

5
Skomentuj
Dwóch napastników zostało już zatrzymanych pixabay.com / CC0 Public Domain
W nocy z 10 na 11 maja około godziny 1:00 pięciu mężczyzn w wieku około 20 lat obrabowało kobietę, grożąc jej nożem. Policji udało się złapać dwóch sprawców, trwają poszukiwania trzech pozostałych. Jest to kolejny przypadek nocnej napaści w stolicy w przeciągu ostatnich kilku miesięcy.
Reklama

Ukradli wszystko

Do zdarzenia doszło na Granstangen w Furuset. Gjermund Stokkli z policji w Oslo oznajmił, że ofiara jest ranna w głowę, nie wiadomo jednak, czy powstała ona w wyniku pobicia, czy użycia noża. Kobieta została zabrana karetką do szpitala.
Według Stokkliego ofiara została obrabowana ze wszystkich rzeczy prywatnych, w tym również z telefonu komórkowego. Aresztowani mężczyźni będą dziś przesłuchiwani.

To nie pierwszy przypadek

Niemal codziennie norweska prasa informuje, choćby tylko zwięźle, o podobnych sytuacjach w różnych punktach w Oslo. Poprzedniej nocy na Hammerfestgata doszło do strzelaniny, w wyniku której jeden mężczyzna został poważnie ranny, a drugiego aresztowała policja. Nie wiadomo, co było przyczyną konfliktu.

Z kolei w nocy ze środy na czwartek policjanci otrzymali zawiadomienie o strzałach w okolicach placu Alexandra Kiellanda. Na miejscu znaleziono łuski po kulach, nie było jednak rannych ani zabitych. Funkcjonariusze podejrzewają, że strzelającym była ta sama osoba, która chwilę wcześniej groziła pistoletem taksówkarzowi.

W marcu w Bjørndal również doszło do strzelaniny, w której ranny został Polak, przypadkowy świadek. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Strzelanina była prawdopodobnie porachunkami środowisk przestępczych.

Zakazane strefy

Niektóre dzielnice Norwegii, np. Vestli i Stovner zostały uznane przez policję za niebezpieczne ze względu na strzelaniny i rzucanie w przechodniów kamieniami. Decyzją policji w okolicach ma pojawić się więcej patroli i mobilny posterunek. Ponadto wolontariusze z organizacji Natteravnene zostali poproszeni o wstrzymanie swoich działań w tych regionach.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
BArt76
BArt76 15-05-2018 14:22

Czemu nie podają narodowości jak to zwykle bywa w norweskich newsach ... jak norweg coś owali to piszą że coś się stało ale bez konkretów ale jak polak to zrobi czy inna nacja to zaraz dużymi literami nasmarowane

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marian Paździoch
Marian Paździoch 13-05-2018 08:36

spokojna głowa. Policja będzie wyposażona w elektryczne pistolety!

7
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Bytypodbytkiem Kowalski
Bytypodbytkiem Kowalski 12-05-2018 05:40
Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Zgłoś komentarz
grzegorz g
grzegorz g 12-05-2018 02:48

Monikka1 dokładnie,sami sobie trochę winni-panelowa doskonałość jak ja to nazywam

15
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Monikka1
Monikka1 11-05-2018 23:39

No pięknie się dzieje. Oj Norwegio! toś sobie warunki stworzyła. Na własne życzenie. Gwałty, morderstwa, strzelaniny, napady, gangi, handel narkotykami...A taki to był bezpieczny kraj...ech ...

41
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas