Rozliczenia podatkowe w Norwegii
bez wychodzenia z domu!
Wnioskuj online
zamknij
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kolejne problemy z wodą w Askøy. Wydano ostrzeżenia Aktualności
Maja Zych 12 listopada 2019
10:28

Kolejne problemy z wodą w Askøy. Wydano ostrzeżenia

1
Skomentuj
Mieszkańcy Askøy kolejny raz w tym roku muszą uważać na wodę kranową. Adobe Stock / licencja standardowa / Helmut Seisenberger
We wtorek 12 listopada władze gminy Askøy opublikowały na swojej stronie ostrzeżenie związane z awarią systemu oczyszczania wody pitnej ze zbiornika Kleppe – oznacza to, że wszystkie osoby, które mieszkają w obszarze dotkniętym problemem, nie powinny spożywać nieprzegotowanej wody kranowej. Na razie nie wiadomo, jak długo potrwają niedogodności – wszystko zależeć będzie od wyników badań, które zleciła gmina.
To nie pierwsze problemy z wodą pitną w Askøy w tym roku – na początku czerwca nawet 2000 osób zaraziło się bakteriami po spożyciu kranówki.

Awaria jednego z systemów

Zalecenie o gotowaniu wody kranowej dotyczy wszystkich mieszkańców z obszaru Framo w Florvåg, Kleppestø, Strusshamn, Marikoven, Follese, Hetlevik oraz Juvik.

W poście na Facebooku gmina Askøy  poinformowała, że ostrzeżenie ma charakter zapobiegawczy – na razie nie wykryto bowiem obecności bakterii w wodzie, jednak awaria jednego z komponentów w instalacji oczyszczającej prowadzi do ograniczonej wydajności systemu. W związku ze zwiększonym zagrożeniem do wody dodano też większą ilość chloru.

Kolejne problemy w tym roku

To nie pierwsze problemy z wodą pitną w gminie Askøy w tym roku. Na początku czerwca w związku ze skażeniem zbiorników w Øvre Kleppe, z których woda dostarczana jest nawet do 15 tys. mieszkańców, bakteriami zaraziło się około 2 tys. osób – ze sprawą wiązana jest też śmierć rocznego chłopca oraz starszej kobiety. Mimo że zagrożenie zostało odwołane w połowie lipca, władzom wciąż nie udało się znaleźć samego źródła skażenia.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas