Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Kolejne gminy na cenzurowanym: nowe obostrzenia w 15 miejscowościach

Emil Bogumił

24 stycznia 2021 10:32

Udostępnij
na Facebooku
3

Nowe środki dla 15 sąsiednich gmin Oslo przedstawił m.in. minister zdrowia Bent Høie. flickr.com/ Statsministerens kontor/ fot. Torbjørn Kjosvold, Forsvaret/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc/2.0/

Rząd podjął decyzję o wprowadzeniu surowszych obostrzeń w kolejnych 15 gminach. Zmiany dotyczą m.in. obszaru edukacji oraz szkolnictwa wyższego. Uczniowie i studenci, co najmniej do 31 stycznia, korzystać będą z cyfrowych metod nauczania.
Ogłoszone 24 stycznia obostrzenia dotyczą gmin: Asker, Aurskog-Høland, Bærum, Drammen, Horten, Lier, Lillestrøm, Lunner, Lørenskog, Marker, Nittedal, Rakkestad, Rælingen, Råde i Skiptvedt. Wprowadzone na obszarze restrykcje nie są jednak tak surowe, jak środki obejmujące region Oslo.

Gminy walczą z brytyjską mutacją koronawirusa

Od 25 stycznia wszystkie zajęcia w szkołach średnich oraz na uniwersytetach zostaną przeprowadzone zdalnie. Nieczynne będą baseny, parki wodne oraz strefy SPA. Zamknięte zostaną także miejsce związane z wypoczynkiem, rekreacją i kulturą: siłownie, muzea, kina, teatry oraz parki rozrywki. Rząd zdecydował się także na ograniczenie handlu. Otwarte pozostaną jedynie sklepy spożywcze, apteki, stacje benzynowe i Vinmonopolet. Mieszkańcy gmin objętych obostrzenami zrobią także zakupy w sklepach zoologicznych.

Wprowadzone obostrzenia mają na celu ograniczenie możliwości rozprzestrzeniania się brytyjskiej mutacji koronawirusa. Rząd zaleca, by wraz z obostrzeniami, mieszkańcy dostosowali się nowego reżimu sanitarnego w codziennym życie. Rada Ministrów apeluje o ograniczenie spotkań, podróży i pracowanie z domu. Proponuje też, by gminy przeprowadziły masowe testy, które wykryją ewentualne zakażenia osób przebywających na terenie miejscowości.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


darek mazur

26-01-2021 05:26

Czyli wystarczy jechać do innej gminy na zakupy do kina czy siłownie. Akurat w tych rejonach Norwegii to żaden problem podróż trwa czasami kilkanaście minut

55555555 55555555

25-01-2021 20:33

Paranoja...

dd2308

25-01-2021 10:35

A duże place budowy też będą zamknięte?

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram