Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Kolejna gmina zamknięta: „nie podejmujemy niepotrzebnego ryzyka” Aktualności
Emil Bogumił 03 kwietnia 2020
11:46

Kolejna gmina zamknięta: „nie podejmujemy niepotrzebnego ryzyka”

Skomentuj
Zakaz wprowadzono w obawie przed podróżami z okazji Wielkanocy. MN
Hjartdal, gmina leżąca około 100 kilometrów od Drammen, wprowadza szczególne zasady kwarantanny. Władze podjęły decyzję o zakazie wjazdu do miejscowości w okresie wielkanocnym. Rygorystyczne środki ostrożności dotkną również mieszkańców.
Gmina wydała specjalny komunikat, w którym poinformowała potencjalnych przyjezdnych o nowym zakazie. - W tym roku nie możesz przyjechać na Wielkanoc do Hjartdal, jeśli mieszkasz w innym regionie Norwegii. Gmina kontynuuje prace nad uniknięciem zarażenia mieszkańców. Jak dotąd, nie odnotowaliśmy żadnej infekcji - czytamy w oświadczeniu. Jak informują władze, zakaz został wprowadzony w obawie przed podróżami od 2 do 13 kwietnia.

Zakaz dla przyjezdnych i kwarantanna dla mieszkańców

Środki ostrożności wprowadzone w Hjartdal nie dotyczą pracowników oraz przedsiębiorców, którzy wjeżdżają do gminy w celach służbowych. Nowymi regulacjami zostali również objęci mieszkańcy, którzy opuszczali ostatnio miejscowość. Muszą poddać się 14-dniowej kwarantannie domowej. Zakaz nie obejmuje osób, które przebywają lub podróżują z Seljord, Kviteseid, Vinje, Tokke, Fyresdal, Nissedal, Mid-Telemark, Hjartdal, Tinn i Notodden.
31 marca parlament podjął decyzję o pakiecie pomocowym dla gmin.
31 marca parlament podjął decyzję o pakiecie pomocowym dla gmin. Źródło: Helge Høifødt / CC BY-SA (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0)
Samorządowcy twierdzą, że nie są zadowoleni z wprowadzonych środków, jednak zmusiła ich do tego sytuacja. - Powinniśmy powiedzieć: z okazji Wielkanocy witamy Cię w Hjartdal. Nie możemy jednak tego zrobić w tym roku. Ze względu na uniknięcie zakażeń i braki kadrowe w służbie zdrowia, ważne jest niepodejmowanie niepotrzebnego ryzyka - podsumowują sprawę władze gminy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Jak nowy skatteoppgjør wpływa na twoje obecne i przyszłe kredyty

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas