Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Kamień milowy przekroczony: łącznie ponad pół miliona przypadków covid-19

Monika Pianowska

17 stycznia 2022 12:00

Udostępnij
na Facebooku
Kamień milowy przekroczony: łącznie ponad pół miliona przypadków covid-19

Od początku pandemii w Norwegii 504 789 osób zachorowało na covid-19. Na zdjęciu Trondheim. stock.adobe.com/licencja standardowa

W weekend 15-16 stycznia liczba zarejestrowanych przypadków zakażeń koronawirusem przekroczyła w kraju fiordów 500 tys. Według danych Państwowego Instytutu Zdrowia Publicznego (FHI) od początku pandemii w Norwegii 504 789 osób zachorowało na covid-19. Statystyki z 17 stycznia pokazują już wynik 512 393 przypadków infekcji.
Reklama
Pierwszy pozytywny test na koronawirusa w kraju fiordów został zarejestrowany 26 lutego 2020 r. W ostatnim tygodniu ustanowiono trzy nowe dzienne rekordy infekcji. W ciągu ostatnich siedmiu dni odnotowano w Norwegii średnio 9229 przypadków infekcji covid-19 dziennie. Według wstępnych danych od marca 2020 r. zmarło łącznie 1381 osób zarażonych koronawirusem.
Według FHI największego obłożenia norweskie szpitale mogą spodziewać się w lutym. Instytut spodziewa się bowiem zimowej fali zachorowań związanej z pandemią w okresie styczeń-marzec. Z gwałtownym wzrostem infekcji na początku roku związany jest wariant omikron. Władze ds. zdrowia uważają, że jedynie surowe środki kontroli emisji koronawirusa mogą złagodzić zimową falę.
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram