Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

10
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Aktualności

„Jest nadzieja na białe święta”. Prognozy na Boże Narodzenie w Norwegii

Emil Bogumił

09 grudnia 2023 08:45

Udostępnij
na Facebooku
2
„Jest nadzieja na białe święta”. Prognozy na Boże Narodzenie w Norwegii

Niemal pewni zimowej aury mogą być jedynie mieszkańcy północnej części kraju. Fot. Øystein@obskorps/Regobs (materiały prasowe NVE)

Jak komentują meteorolodzy, prognoza pogody na drugą połowę grudnia nie różni się znacząco od norweskich realiów. Większa szansa na utrzymanie pokrywy śnieżnej w okresie Bożego Narodzenia wystąpi w północnej części kraju. Synoptycy dają także nadzieję na opady na południu oraz wschodzie i zachodzie Norwegii.
– Będzie zimno i sucho, więc prawdopodobieństwo wystąpienia białych świąt jest większe na północy niż południu. Na południu jest nadzieja na białe Boże Narodzenie, ale nie możemy niczego zagwarantować – tłumaczy na łamach Dagbladet meteorolog Aslaug Skålevik Valved. Twierdzi także, że jeśli aura utrzyma się sezon zimowy 2023/2024 przejdzie do historii jako jeden z najostrzejszych w historii.
Tradycyjnie już najłagodniejsze warunki panować będą w zachodnich regionach kraju. Spodziewane są opady przekraczające normy oraz chłodniejsze dni. Zdecydowany mróz zauważalny w ostatnim okresie w południowej i wschodniej Norwegii może ustąpić w nadchodzącym tygodniu. Temperatury wzrosną, a opady mają zmieniać się pomiędzy deszczem i śniegiem.

Poniżej: prognoza pogody dla południowej i wschodniej Norwegii na weekend 9-10.12.2023.
Meteorolodzy przyznają, że drugi tydzień grudnia to zbyt wczesna pora, by dokładnie przewidywać pogodę na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Utrzymujące się wysokie ciśnienie ma jednak zapewnić zimną i stabilną pogodę przez cały miesiąc.

Źródła: Instytut Meteorologiczny, Dagbladet, MojaNorwegia.pl
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


jan kaczmarek

09-12-2023 16:31

Zima powinna być tylko w górach, kto chce mieć "białe święta" to wyjazd w góry i po sprawie.
W czym problem?
Im wyżej tym lepiej.

kotadolf .

09-12-2023 12:09

Biale Swieta: toz to czysty rasizm!
Co z nie bialymi,w Krainie Bajek? Dlaczego nie czarne,zølte,a najlepiej teczowe!
Juz nie dlugo...

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok