Aktualności

Hitu z gwiazdorską obsadą zabraknie na wielkich ekranach w Norwegii. Multipleksy odrzuciły propozycję Netfliksa

Monika Pianowska

01 grudnia 2019 08:00

Udostępnij
na Facebooku

Norweskie multipleksy nie poddają się marketingowym zagrywkom Netflixa. Photo by Erik Witsoe on Unsplash

Największe norweskie kina odmówiły współpracy z Netfliksem – poszło o uwzględnienie w repertuarze głośnej premiery z gwiazdorską obsadą i jednocześnie murowanego w oczach krytyków kandydata do Oscara. Mowa o gangsterskim filmie Irlandczyk w reżyserii Martina Scorsese, w którym w rolach głównych wystąpiły hollywoodzkie legendy: Robert De Niro i Al Pacino.
Reklama
Mogłoby się wydawać, że rezygnacja z wyświetlania takiego hitu na wielkich ekranach to w wykonaniu multipleksów strzał w kolano. Kinowe sieci w Norwegii mają jednak swoje powody, by nie godzić się na warunki zaproponowane przez giganta streamingu. Netflix chciał bowiem udostępnić im Irlandczyka tylko na tydzień, po czym tytuł byłby dostępny wyłącznie za pośrednictwem platformy dla jej użytkowników. Wszyscy abonenci Netfliksa mogą go oglądać od 27 listopada.

Wykorzystani do reklamy?

Duże norweskie kina uznały, że miałyby pełnić tylko rolę furtki do oscarowej gali, ponieważ aby pretendować do otrzymania prestiżowej statuetki, dany film musi zagościć na dużych ekranach. – Mielibyśmy stanowić kanał reklamowy dla produkcji, które Netflix chce promować? Nie jesteśmy zainteresowani – podsumowała w rozmowie z NRK Christin Berg z Nordisk Film kino. Mieszkańcy kraju fiordów mogą natomiast zobaczyć Irlandczyka w wybranych kinach studyjnych.

Poniżej: zwiastun Irlandczyka
Irlandczyk | Oficjalny zwiastun | Netflix
Reklama
Gość
Wyślij
Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram