Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Hala widowiskowa pod Oslo nie chce małych księżniczek? „Konkursy piękności są sprzeczne z duchem sportu” Aktualności
Monika Pianowska 30 sierpnia 2017
14:00

Hala widowiskowa pod Oslo nie chce małych księżniczek? „Konkursy piękności są sprzeczne z duchem sportu”

1
Skomentuj
Konkurs o status "małej miss" to zdaniem norweskich organizatorów imprez sportowych nieodpowiednia forma współzawodnictwa dla dziewczynek. fotolia.com - royalty free
Ekeberghallen nie zgadza się, by 2 września w obiekcie odbył się konkurs piękności… dla dzieci. Wydarzenie, w którym jedna z uczestniczek ma zdobyć tytuł Małej Księżniczki, to pomysł środowiska filipińskiego w Norwegii, i ma stanowić część corocznej imprezy Barrio Fiesta.
Mimo odmowy ze strony hali sportowej organizatorka konkursu Little Princess of Nordic 2017 – dedykowanego dziewczynkom w wieku od 3 do 9 lat – zapowiedziała na łamach VG, że nie da za wygraną i będzie zabiegać, by do zawodów doszło w najbliższą sobotę.
Reklama

Konkursy piękności nie są dla dzieci

Organizator konkursu, MILES Production & Entertainment AS, zapowiedział go na swoim facebookowym profilu jeszcze przed przekazaniem oficjalnej informacji zarządcom obiektu sportowego Ekeberg pod Oslo. W reakcji hala kazała odwołać wydarzenie i zmienić program imprezy Barrio Fiesta, jednak agenci z MILES nie mają zamiaru się do tego polecenia zastosować.

Przedstawiciele Ekeberghallen przedtem wynajmowali obiekt agencji już kilkakrotnie, lecz tym razem nikt nie uprzedził ich na czas, że do harmonogramu filipińsko-norweskiej imprezy został dopisany konkurs piękności dla najmłodszych.

Uważają, że profil hali nie pasuje do tego typu wydarzeń, a już na pewno, gdy dotyczą one dzieci. Ich zdaniem wartości, które przyświecają temu rodzajowi współzawodnictwa, są przede wszystkim sprzeczne z duchem sportu.

Przecież dziewczynki uwielbiają rywalizować...

Kandydatki do tytułu Małej Księżniczki przedstawili na swojej stronie organizatorzy. To kilka dziewczynek, spośród których wszystkie mają filipińskie korzenie.

Elinor U. Lucero z agencji MILES nie rozumie sceptycznego nastawienia Norwegów do zawodów o status małej miss. W rozmowie z VG tłumaczyła, że tego typu konkursy są w filipińskiej kulturze uznawane za coś zupełnie normalnego.

Twierdzi ponadto, że dzieci lubią rywalizować ze sobą pod względem „piękności” i nie widzi różnicy między wyborem Małej Księżniczki a na przykład dorosłą Miss Norwegii lub Najpiękniejszym Homoseksualistą (a taki konkurs również sama organizowała).
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jan Kowalski
Jan Kowalski 31-08-2017 07:34

"dedykowanego dziewczynkom" !!!!????- chyba przeznaczonego dla dziewczynek. Dedykowac to mozna komus piosenke w koncercie zyczen.

5
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Karta kredytowa w Norwegii - kiedy może być dla nas obciążeniem ?

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas