Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Duży pożar niedaleko Oslo. Spłonęły autobusy „russów” Aktualności
Maja Zych 02 maja 2018
11:34

Duży pożar niedaleko Oslo. Spłonęły autobusy „russów”

1
Skomentuj
Dwie osoby zostały przewiezione do szpitala, a sześćdziesiąt ewakuowanych. pxhere.com / CC0 Public Domain
W środę 2 maja tuż przed godziną 7 rano policja otrzymała informację o pożarze w jednym z garaży w Fornebu w gminie Bærum. W płomieniach stanął russebuss, czyli imprezowy autobus uczniów, świętujących koniec szkoły średniej. Ogień szybko rozprzestrzenił się na dwa pobliskie pojazdy i istniało duże zagrożenie wybuchem. Z miejsca ewakuowanych zostało 60 osób, a jedna doznała lekkich obrażeń z powodu wdychania dymu.
Tuż przed godziną 9 straży pożarnej udało się opanować ogień i ugasić go zanim rozprzestrzenił się na budynek i pozostałe samochody.
Reklama

Ogień się rozprzestrzeniał

Pożar wybuchł w godzinach porannych w jednym z garaży w Fornebu – początkowo ogień objął jeden z busów, jednak szybko rozprzestrzenił się na kolejny pojazd.

– Przez pewien czas istniało zagrożenie rozprzestrzenienia [ognia – przyp. red.] na budynek, jednak jako że straż pożarna ma teraz kontrolę nad pożarem, nie ma żadnego zagrożenia – powiedział Torgeir Brenden z policji w Oslo. Całkowicie opanować ogień udało się strażakom około godziny 9.

Przyczyny pożaru są do tej pory nieznane, jednak na miejscu rozpoczęły się już specjalne badania mające na celu wyjaśnienie okoliczności zdarzenia. Podejrzewa się, że ogień powstał podczas ładowania elektrycznego roweru w mieszkaniu.
Oprócz trzech spalonych russebusów szkód doznało też około 15-20 innych pojazdów, które znajdowały się w garażu. Ponadto sam budynek uległ częściowemu zniszczeniu.

Dla niektórych to koniec zabawy

Oprócz zniszczonych pojazdów, pożar dla grupy tegorocznych maturzystów oznaczać może też koniec świętowania. Praca nad przygotowaniem autobusu na ten okres trwała jeszcze od zimy i włożono w niego wiele tysięcy koron. Mimo że pojazd był ubezpieczony, uzyskanie odszkodowania może zająć dużo czasu. Russebuss jest jednym z symboli świętowania kończącej się szkoły, a maturzyści wkładają dużo starań, aby przystroić swój pojazd w oryginalny sposób.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Stash Qu
Stash Qu 03-05-2018 13:11

Mam nadzieję, że to nie oznacza mniej śmieci, zarzyganych szczyli i lujowego łupania z głośników pod oknami o 3 nad ranem... doprawdy byłoby szkoda.

21
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas