Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Dobra wiadomość: Norwegowie odzyskają siłownie i sale fitness Aktualności
Agnieszka Wiśniewska 08 maja 2020
11:57

Dobra wiadomość: Norwegowie odzyskają siłownie i sale fitness

Skomentuj
Nad opracowaniem zasad bezpieczeństwa mają pracować przedstawiciele branży fitness oraz organy ds. zdrowia Photo by bruce mars on Unsplash
7 maja odbyła się konferencja, na której premier Erna Solberg przedstawiła plan działania Norwegii w najbliższym czasie w związku z epidemią koronawirusa. Poinformowała też o zniesieniu kolejnych ograniczeń. Mają one doprowadzić do otwarcia kraju w możliwie największym stopniu jeszcze przed latem. Spora część postanowień dotyczy zajęć sportowych.
Międzynarodowy Dzień Dziecka będzie można przywitać na pływalni szkolnej, a od 15 czerwca planowany jest otwarcie klubów fitness, pod warunkiem opracowania odpowiednich środków bezpieczeństwa. Jeszcze przed lipcem mają także wrócić mecze piłki nożnej.
Kraj fiordów wypracował plan zwalczania wirusa i kiedy sytuacja zdaje się być opanowana, przyszedł czas na strategię kontroli i powrotu do normalnego życia, w nowej sytuacji. Norwegowie to bardzo aktywny fizycznie naród, dlatego ponowne otwarcie na możliwości uprawiania sportu odegrały istotną rolę w przedstawionych planach kolejnych kroków odmrażania Norwegii.
Od 1 czerwca będzie można korzystać z pływalni szkolnych.
Od 1 czerwca będzie można korzystać z pływalni szkolnych. Photo by Richard R. Schünemann on Unsplash

Co przed czerwcem?

Zgodnie z postanowieniami od czwartku można brać udział w sportowych zajęciach zorganizowanych i treningach, w grupach do 20 osób, przy zachowaniu metrowej odległości między uczestnikami. Otwarte zostały także hale sportowe, z zastrzeżeniem o zakazie używania szatni. Organizowane mogą być również mecze i rajdy dla 50 uczestników w miejscu publicznym, w którym można zachować metrowy odstęp między osobami.

Od 11 maja otworzą się sale bingo i zostanie udostępniony przewodnik sportowy, uwzględniający zajęcia dla dzieci i młodzieży wymagający bezpośredniego kontaktu fizycznego, takiego, jaki zdarza się na przykład przy grze w piłkę.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas