Trwają rozliczenia podatków w Norwegii Trwają rozliczenia podatków w Norwegii
Odzyskaj podatek
Pieniądze w 2 tygodnie!
zamknij
Aktualności

Deportacja za brak testu na koronawirusa. Norwegia zmienia prawo

Monika Pianowska

22 stycznia 2021 15:25

Udostępnij
na Facebooku
14

Minister Sprawiedliwości i Zarządzania Kryzysowego Monica Mæland flickr.com/ Høyre/ Fot. Hans Kristian Thorbjørnsen/ https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Norwegia wprowadziła nowy zapis ułatwiający deportację cudzoziemców w przypadku poważnych naruszeń zasad kwarantanny wjazdowej, informuje rząd w komunikacie prasowym z 22 stycznia. Jednoczśnie zmieniono podstawę prawną wymogu okazania negatywnego testu na koronawirusa przy przekraczaniu norweskiej granicy.
Zamiast na ustawie o kontroli zakażeń będzie się on od teraz opierał na tymczasowej ustawie o ograniczeniach wjazdu cudzoziemców ze względów zdrowia publicznego. Cudzoziemcy, którzy nie będą w stanie przedstawić dokumentacji potwierdzającej negatywny wynik testu na covid-19, mogą zostać deportowani. Zasada wchodzi w życie dzisiaj.

Za niedostosowanie się – powrót do domu

Jak powiedziała cytowana w komunikacie prasowym rządu minister sprawiedliwości i zarządzania kryzysowego Monica Mæland, kluczowe jest zapobieganie przedostawaniu się zakażonych osób do Norwegii, jak również dopilnowanie, aby przyjeżdżający do kraju fiordów przestrzegali obowiązku kwarantanny.
Przyjęto dlatego również przepis, który ułatwi odesłanie cudzoziemców z Norwegii za wyraźne naruszenie zasad kwarantanny wjazdowej, jak np. obowiązku przebywania w hotelu kwarantannowym lub izolowania się pod adresem zamieszkania.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Joanna Kuchnicka

25-01-2021 19:46

Mariusz2204 napisał:
Co za wolność słowa na tym portalu.Administrator chyba poczuł się wszech mocny skoro blokuje komentarze.Debilstwo rośnie i rzedzi lewactwo
Moze blokuje za bledy ortograficzne.
Przynajmniej tak bylo kiedys w regulaminie.
Nie ma takich slow jak : debilstwo, rzedzi, lewactwo, wszech mocny.

Mariusz 1901

23-01-2021 19:43

Co za wolność słowa na tym portalu.Administrator chyba poczuł się wszech mocny skoro blokuje komentarze.Debilstwo rośnie i rzedzi lewactwo

Riggman

23-01-2021 16:34

high_octane napisał:
Jako obywatel UE zadam podobnych restrykcji wobec osob chcacych przekroczyc unijna granice i poslugujacych sie norweskim paszportem. Zablokowac jak Anglie. Niech sie Norwegowie nazra ropa i gazem.

Ty tu dalej jestes ? przeciez od 4,5 lat zarzekales sie ze norwegia jest be i lepiej w holandii wiec po co tu wchodzisz ciagle,,,sentyment ?

Bartosz Bubiłek

23-01-2021 13:43

Test

Bartosz Bubiłek

23-01-2021 13:39

to jakis absurd?

mozna tu napisac jakis post z pytanie o granice polski? wywalilo mi 3 posty. rzekome naruszenie regulaminu.

Bartosz Bubiłek

23-01-2021 13:38

n i e r o z u m i e m , d l a c z e g o

u s u w a n e , s a , m o j e , p o s t y

z , p y t a n i e m , c z y na p o l s k i e j , g r a n i c y , w y m a g a n e , j e s t potwierdzenie, t e s t u , n a C19 ? i , w , j a k i m , j e z y k u , m a , b y c , t o , p o t w i e r d z e n i e ?

Bartosz Bubiłek

23-01-2021 13:36

Czy na polskiej granicy wymagaja udokumentowanego wyniku testu na C19? przy wjezdzie. dla osob z norwegii. I w jakim jezyku ma byc ten dokument?

Bartosz Bubiłek

23-01-2021 13:35

Czy ktoś ma informacje dotyczące sytuacji na granicy w sensie wymagań co do wyników testu na C19? Jezeli chce wjechac do Polski z NO, to musze miec dokumenty zaswiadczajace o negatywnym wyniku testu w jezyku NO, ENG czy PL?

mart enty

23-01-2021 12:44

Piotr De napisał:
Tzw ozdrowiency z potwierdzonym pozytywnym wynikiem pcr mogą sobie fruwać po całej Europie. Jak te niebieskie ptaki

pozytywny wynik oznacza chorobę, jakbyś jeszcze nie wiedział

xfluids@gmail.com

23-01-2021 12:10

W sumie to Norwegowie u siebie niby mogą robić co im się podoba, ale jest coś takiego jak zasada wzajemności, Jeżeli oni będą robić pod górę dla obywateli innych krajów , to inne kraje zrobią pod górę dla Norwegów, Ogólnie to Norwegia zachowuje się jak dziecko specjalnej troski, A prawda jest taka ze Norwegowie są silni tylko do takiego stopnia do jakiego ich "armia" jest w stanie bronić swoich zasobów, Już tylko Rosjanie czychają na zasoby morza Barensa, Aktywa Norwegów to GŁOWNIE giełda, a ten papier nie wiele może znaczyć, Norwegia to kraj ludzi w którym z roku na roku średnia inteligencja maleje

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram