Aktualności

Ćwiczenia wojskowe nad Østlandet. Uwaga: będzie głośno

Monika Pianowska

03 września 2019 11:03

Udostępnij
na Facebooku
1

Nad Horten będą latać między innymi śmigłowce Bell 412. fot. Torbjørn Kjosvold / Forsvaret

W 36. i 37 tygodniu roku w Østlandet zostaną przeprowadzone cykliczne ćwiczenia wojskowe, informują Norweskie Siły Zbrojne (Forsvaret). W związku z użyciem militarnego helikoptera mieszkańcy okręgów Vestfold, Østfold, Akershus i Oslo będą narażeni na wzmożony hałas w godzinach wieczornych i nocnych między 2 a 6 września. 
Dodatkowo między 5 a 12 września w ćwiczeniach w okolicy Horten (Vestfold) wezmą udział lekki śmigłowiec Bell 412 oraz myśliwiec F-16. Manewry zostaną przeprowadzone poza weekendem w godzinach 9-16. Siły Zbrojne uprzedzają, że w tym rodzaju ćwiczeń wykorzystają również flary – w lotnictwie wojskowym przeciw pociskom na podczerwień. Będą dobrze widoczne na niebie.
Reklama

Tym razem z zapowiedzią

Część treningu w ramach realizacji corocznego programu, m.in. z użyciem śmigłowca, wojsko odbyło już w minionym tygodniu, jednak ćwiczenia nie zostały oficjalnie zapowiedziane publicznie z uwagi na nagłą decyzję o zmianie miejsca ich przeprowadzenia. Znad Østfold przeniesiono je w północne części Vestfold i wybrane obszary gminy Kongsberg.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Skr Hlaeg

10-09-2019 11:35

Super

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram