Sprawdź, czy masz prawo do odpisów pendlera

Zrób test
Aktualności

„Cudzoziemcy muszą udowodnić, że mogą wjechać do kraju”. Minister o ograniczeniach podróży

Natalia Szitenhelm

19 czerwca 2020 08:00

Udostępnij
na Facebooku
13

Polskich obywateli po przyjeździe do Norwegii obowiązuje 10-dniowa kwarantanna. stock.adobe.com/standardowa/Sergey

Norwegia otwiera granice dla innych nacji w sposób stopniowy i pod ścisłą kontrolą, podkreśliła szefowa resortu sprawiedliwości, Monica Mæland, podczas konferencji prasowej z 17 czerwca. Dodała, że cudzoziemcy, którzy przybywają do kraju fiordów, muszą udowodnić służbom, że nie są objęci ograniczeniami wjazdu. - Dokładamy wszelkich starań, by kontrolować rozprzestrzenianie się infekcji - powiedziała.
Reklama
Minister sprawiedliwości odniosła się do zeszłotygodniowej decyzji rządu w sprawie otwarcia Norwegii wyłącznie na państwa nordyckie (oprócz Szwecji - norweskie władze pozwalają wyłącznie na podróże na Gotlandię).
Monica Mæland wyjaśniła, że kraj fiordów otwiera się wyłącznie na te kierunki, które spełniają norweskie kryteria dotyczące kontroli rozprzestrzeniania się wirusa covid-19.

Obcokrajowcy muszą udowodnić prawo do wjazdu

Minister wyjaśniła, że resort sprawiedliwości przyjął zasadę ograniczania wjazdu cudzoziemców do Norwegii. Dlatego każdy obcokrajowiec, który chce przekroczyć norweskie granice, musi udowodnić, że nie jest objęty ograniczeniami wjazdu nałożonymi przez rząd.

Ci, którzy nie spełnią wymagań, zostaną wydaleni. ~Monica Mæland

Od 15 czerwca granicę kraju fiordów mogą przekraczać krewni, którzy chcą odwiedzić mieszkającą w Norwegii rodzinę. Muszą jednak pamiętać o tym, by mieć przy sobie dokumenty, które potwierdzą relacje między danymi członkami rodziny.
- Wybieramy kontrolowne otwarcie. Wydaje się, że to dobra strategia - powiedziała Monica Mæland na wczorajszej konferencji. 
flickr.com/Høyre/ fot. Hans Kristian Thorbjørnsen/ CC BY-NC-ND 2.0/https://creativecommons.org/licenses/by-nc-nd/2.0/

Decyzja w sprawie Polski 20 lipca

Otrzymujemy mnóstwo pytań od czytelników na temat tego, kiedy Norwegia zniesie kwarantannę dla Polaków i czy pojawiły się kolejne informacje w tej kwestii. Nie ma jednak nowych doniesień. Norweski rząd na przełomie maja i czerwca postawił sprawę jasno: decyzja dotycząca otwarcia Norwegii na inne państwa europejskie, w tym Polskę, zostanie podjęta 20 lipca. Do tego czasu Polaków przybywających do kraju fiordów obowiązuje 10-dniowa kwarantanna po przyjeździe. 
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Wist

22-06-2020 12:02

Jakie dokumenty powinienem posiadać przy przekraczaniu granicy i jak udowodnić że nie ma żadnych ograniczeń na mój wjazd do Norwegii

Tolll Bra

22-06-2020 12:00

Zdajemy sobie sprawę, że dziś rząd, 22 czerwca 2020 r., Przyjmuje nowe rozporządzenie, które zezwala pracownikom z UE / EOG na pracę w okresie kwarantanny, pod warunkiem, że wyniki testu będą negatywne. Jak rozumiemy, testy muszą być przeprowadzane pod auspicjami firmy w Norwegii. Personel z UE / EOG musi uzyskać wynik ujemny, zanim będzie mógł podjąć pracę w okresie kwarantanny.

Jeśli Twoja firma zatrudniała już pracowników z UE / EOG w okresie kwarantanny, nie przebadawszy ich negatywnie, pracownicy muszą być usuwani z pracy, dopóki nie przetestują negatywnie.

Tolll Bra

21-06-2020 23:29

Jeśli pracujesz w sektorze INDUSTRI nie masz kwarantanny )))

www.norskindustri.no/dette-jobber-vi-med...be-i-karantenetiden/

Kamil Es.

20-06-2020 23:24

Dziś przyjechałem do Norwegii od strony Szwecji, pokazałem dowód i umowę o pracę, strażnik zrobił zdjęcie dowodu i powiedział łamanym angielskim "10 dni kwarantanny" (•‿•)

Joanna Kuchnicka

20-06-2020 17:00

Gdybys tyle czasu i energii wlozyl w szukanie tego o co tu pytasz ile zuzyles na \"analize\" mojej osoby juz bys znalazl.

Joanna Kuchnicka

19-06-2020 22:40

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Łukasz .

19-06-2020 21:37

Komentarz został usunięty ze względu na naruszenie regulaminu portalu
Joanna Kuchnicka

19-06-2020 19:37

Łukasz F napisał:
Witam. Często przewija się temat wyjątków w kwestii kwarantanny. Przykład: rodzice którzy jadą odwiedzić swoje dzieci w Polsce. Czy ktoś ma na ten temat jakieś szczegółowe informacje/linki? Będę wdzięczny..
Nie mozesz poszukac w internecie SAM? Wszystko tam jest. A jak nie znajdziesz to dzwonisz pod numery telefonow ktore tez sa.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram