Zasiłki na dzieci w Norwegii
Sprawdź
Refinansiering w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Zasiłki dla bezrobotnych w Norwegii
Sprawdź
Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Całkowity zakaz grillowania w stolicy. Rośnie zagrożenie pożarami Aktualności
Maja Zych 02 lipca 2018
11:58

Całkowity zakaz grillowania w stolicy. Rośnie zagrożenie pożarami

Skomentuj
Fani grillowania ze stolicy nie będą mogli w pełni wykorzystać ładnej pogody w tym tygodniu. pxhere.com / CC0 Public Domain
W piątek 29 czerwca straż pożarna z Asker i Bærum ogłosiła całkowity zakaz grillowania i rozpalania ognisk z powodu suszy i wysokiego zagrożenia pożarowego. Od poniedziałku 2 lipca takie samo zarządzenie obowiązuje też w samym Oslo – zakaz dotyczy nawet miejsc specjalnie do tego wyznaczonych.
W tym tygodniu Norwegię mają nawiedzić ponad trzydziestostopniowe upały, które w parze z brakiem opadów mogą wywołać kolejną falę pożarów lasów i terenów zielonych.
Reklama

Bezwzględny zakaz

W całym Oslo oraz Asker i Bærum do odwołania wprowadzono całkowity zakaz rozpalania ognisk i grillowania w plenerze – obowiązuje on także w specjalnie wyznaczonych do tego miejscach. Ponadto nie można także palić liści i innych odpadów w ogrodzie. Obecnie jedynym miejscem, w którym rozpalanie grilla jest dozwolone, jest własna działka – należy jednak zachować bardzo dużą ostrożność. Straż pożarna zapowiedziała, że zakaz zostanie zniesiony, dopiero kiedy spadnie odpowiednia ilość deszczu i zmniejszy się zagrożenie zaprószeniem ognia.

– Zabronione jest rozpalanie ognisk, grilli jednorazowych, grilli na węgiel, gazowych i innych podobnych urządzeń w lasach i w okolicach

– Zabronione jest rozpalanie ognisk i grilli na plażach i wyspach

– Zabronione jest rozpalanie ognisk i grillowanie w miejscach specjalnie do tego przeznaczonych

– Zabronione jest spalanie śmieci ogrodowych, nawet na własnej działce

Susza i duże ryzyko pożarów

Z powodu suszy straż pożarna w Norwegii ma pełne ręce roboty – prawie codziennie interweniować musi w związku z pożarami lasów i łąk. Prognozy na najbliższy tydzień nie przewidują opadów deszczu, a temperatury w stolicy mają przekroczyć 30 stopni, co może jeszcze pogorszyć sytuację w kraju. W takich warunkach atmosferycznych ryzyko zaprószenia ognia jest bardzo wysokie, dlatego straż pożarna apeluje o bezwzględne przestrzeganie przepisów. Oprócz zakazów grillowania należy także zwrócić uwagę na możliwe zalecenia w sprawie ograniczenia zużycia wody.
Reklama
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas