Spiesz się, zostało tylko:

8
DNI

Ostatnia szansa na rozliczenie podatku!

Odzyskaj podatek

Aktualności

Brytyjska odmiana koronawirusa w zamkniętych gminach: 65 wykrytych przypadków w Nordre Follo

Emil Bogumił

26 stycznia 2021 12:33

Udostępnij
na Facebooku
1

Gmina analizuje próbki, które już wcześniej otrzymały pozytywny wynik na obecność SARS-COV-2. Fot. Adobe Stock, licencja standardowa

Pogarsza się sytuacja w Nordre Follo, jednej z gmin posiadających dodatkowe obostrzenia związane z pandemią koronawirusa. Spośród 250 pozytywnych próbek testu, 65 zawierało cząsteczki brytyjskiej odmiany SARS-COV-2. Lokalne władze nie wiedzą, jak transmitowany jest wirus.
Reklama
W poniedziałek 25 stycznia w Nordre Follo wykryto 40 nowych przypadków zakażeń brytyjską odmianą koronawirusa. Lokalne służby sanitarne badają pobierane od mieszkańców próbki i sprawdzają, czy infekcje dotyczą zmutowanej wersji SARS-COV-2. Pochodzą one od osób, które zostały już przebadane, są lub były poddane kwarantannie i wykryto u nich COVID-19. – Fakt, że próbki wykazują obecność zmutowanego wirusa nie sprawia, że sytuacja epidemiczna w gminie pogarsza się. Wiele z nich zostało pobranych od osób, które przeszły już kwarantannę i czują się dobrze – skomentował działania główny lekarz gminy Kerstin Anine Johnsen Myhrvold.
Nadal nie zostało wyjaśnione, w jaki sposób zmutowana wersja koronawirusa dotarła do Nordre Follo. Władze gminy przypuszczają, że transmisja brytyjskiej odmiany SARS-COV-2 związana jest z ogniskami infekcji w szkole oraz przychodni lekarskiej. Służby sanitarne wciąż analizują około 150 wymazów pobranych od mieszkańców gminy.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


high octane

26-01-2021 14:26

Zaniedlugo wszyscy beda rowni. Bogaci i bezdomni, posiadajacy samochod i nie posiadajacy, lubiacy podrozowac i nie, normalni i weganie, madrzy i glupi.

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram