Rozliczenie podatku
Rozlicz podatek
Rozliczenie podatku
Ulga 10%
Rozlicz podatek
Ulga 10%
Druga klasa podatkowa
Rozlicz podatek
Druga klasa podatkowa
Status pendler
Rozlicz podatek
Status pendler
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Bergen spóźniło się z liczeniem głosów wyborców. Winne MŚ w kolarstwie Aktualności
Monika Pianowska 12 września 2017
13:00

Bergen spóźniło się z liczeniem głosów wyborców. Winne MŚ w kolarstwie

Skomentuj
Kolarze fotolia.pl - royalty free
11 września o godz. 23:00 jeszcze żaden głos uczestników wyborów parlamentarnych w Bergen nie został policzony, podaje dziennik Bergens Tidende. Dlaczego? Wszystko przez nadchodzące kolarskie mistrzostwa świata.
Gmina ma jednak pomysł, jak uniknąć innego rodzaju kłopotów w związku z wrześniowymi zawodami. Specjalnie dla kibiców w mieście pojawią się przenośne szalety.
Reklama

Liczenie głosów to nie wyścigi?

Zliczanie głosów bergeńczyków zostało opóźnione z powodu asfaltowania dróg, wliczających się w trasę Mistrzostw Świata w Kolarstwie Szosowym 2017 między 16 a 24 września. To, które partie polityczne ubiegające się o miejsce w Stortingu poparli mieszkańcy okręgu, było wiadomo dopiero po północy.

Samochody wiozące formularze wyborców miały problemy z dotarciem na miejsce ich weryfikacji z powodu remontu ulic. Głosy przed opublikowaniem miały zostać sprawdzone i zeskanowane, tymczasem podczas gdy nawierzchnia bergeńskich dróg była pokrywana asfaltem na potrzeby wyścigów kolarskich, wszyscy trwali w oczekiwaniu.
Niepokój w związku z opóźnieniami w liczeniu głosów wyborców wyraziła nawet – ponownie wybrana na stanowisko premiera Norwegii – Erna Solberg, jednak z problemami ostatecznie się uporano i oficjalne wyniki głosowania w Bergen ujawniono ok. godz. 1:00 w nocy.

Bergeńczycy pełni obaw o… pełne pęcherze

Istnieje jednak inny problem, którego gminie prawdopodobnie uda się uniknąć, a to za sprawą publicznych toalet. Z myślą o fanach kolarstwa wzdłuż trasy wyścigu w Bergen rozstawiono 108 przewoźnych ubikacji.

Organizatorzy wyszli więc naprzeciw zdesperowanym widzom, którzy za potrzebą mogliby wtargnąć np. do czyjegoś ogródka, na posesję lub załatwić potrzebę fizjologiczną za budynkiem mieszkalnym, a tego najbardziej obawiali się bergeńczycy.

Oto, gdzie pojawią się przenośne kabiny:

48 sztuk przy Nordahl Bruns gate
28 przy Nikolaikirkealmenningen
16 przy Allehelgens gate
16 przy Nygårdsparken

Ponadto organizatorzy zapewnili na łamach norweskiej prasy, że toalety będą regularnie czyszczone, a w razie potrzeby pojawi się ich więcej.
Gość
Wyślij
Dodaj zdjęcie
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych

Bliżej nas