Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Będzie nowy ambasador Norwegii. Stanowisko obejmie w 2018 roku Aktualności
Maja Zych 21 listopada 2017
13:18

Będzie nowy ambasador Norwegii. Stanowisko obejmie w 2018 roku

Skomentuj
Od 2013 roku funkcję ambasadora Norwegii w Polsce pełni Karsten Klepsvik. By Adrian Grycuk (Own work) [CC BY-SA 3.0 pl (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/pl/deed.en)], via Wikimedia Commons
W piątek 17 listopada król Harald V mianował nowego ambasadora Norwegii w Polsce. Zostanie nim Olav Myklebust, który posiada duże doświadczenie we współpracy międzynarodowej. O terminie objęcia stanowiska przez dyplomatę zadecyduje norweskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych, jednak najbardziej prawdopodobną datą jest styczeń 2018 roku.
Obecnie stanowisko w norweskiej ambasadzie w Warszawie piastuje Karsten Klepsvik.
Reklama

Nowe wyzwania

Głównym zadaniem Olava Myklebusta w Warszawie będzie dbanie o norweskie interesy oraz współpraca między krajami. Ambasador nie może się doczekać objęcia stanowiska, które będzie dla niego nowym i ciekawym doświadczeniem. Podkreśla także znaczenie Polski zarówno w Unii Europejskiej, jak i w kontaktach z Norwegią.

– Norwegia i Polska współpracują w wielu obszarach. Między innymi Polska jest największym krajemy, jeśli chodzi o eksport norweskich owoców morza. Ponadto Polska jest krajem, który przyjmuje największe wsparcie z Norweskiego Mechanizmu Finansowego, do którego Norwegia wnosi swój wkład – powiedział Myklebust w rozmowie z Bygdeposten.

Duże doświadczenie

Mianowany w piątek nowy ambasador Myklebust posiada wykształcenie prawnicze i duże doświadczenie w kwestii stosunków i współpracy międzynarodowej. Dziesięć lat pracował w dziale prawnym Ministerstwa Spraw Zagranicznych w Oslo. Przez długi czas zajmował stanowisko Radcy Ministra oraz Zastępcy Szefa Misji w norweskiej ambasadzie w Londynie, ponadto pracował także w ambasadzie w Reykjaviku oraz w delegacji NATO w Brukseli. Olav Myklebust ma 50 lat i pochodzi z Geithus w Buskerud.
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

6 rzeczy, które musisz wiedzieć o Gjeldsregisteret

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas