Polsko-norweski

Kalendarz 2023

Kup teraz

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Aktualności

Atak zimy w południowej Norwegii: kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia

Emil Bogumił

21 listopada 2022 09:17

Udostępnij
na Facebooku
Atak zimy w południowej Norwegii: kierowcy muszą przygotować się na utrudnienia

Na zdjęciu: widok z kamery drogowej Haslestad. Fot. screenshot, Statens vegvesen

Opady śniegu i deszczu obecne w południowych regionach Norwegii powodują duże utrudnienia w ruchu drogowym. Służby drogowe informują, że poruszanie się po wielu jezdniach może być utrudnione. 21 listopada od wczesnych godzin porannych na ulicach obecne są pługi.
Trudne warunki atmosferyczne doprowadziły w poniedziałek do wielu wypadków. W gminie Øvre Eiker (Viken) w kolizji uczestniczyły trzy samochody. Zdarzenia zgłoszono w Drammen, Skien i Hønefoss. Do 7:30 funkcjonariusze południowo-wschodniego okręgu policyjnego pracowali na miejscu pięciu wypadków. – Zalecamy wszystkim kierowcom założenie opon zimowych i jazdę dostosowaną do warunków. Okażmy rozwagę i jedźmy ostrożnie – apelują drogowcy.
Norweski Instytut Meteorologiczny wydał umiarkowane ostrzeżenie o opadach dla okręgu Agder. Jak twierdzą synoptycy, lokalnie może spaść do 30 centymetrów śniegu. Najtrudniejsze warunki mają dotyczyć obszarów przybrzeżnych od Kristiansand i na wschód. Z kolei apel do wszystkich kierowców w południowej Norwegii wystosowała Centrala Ruchu Drogowego.
Trudne warunki mają utrzymać się do wtorku 22 listopada. Jak przewidują meteorolodzy, załamanie pogody nastąpi w poniedziałek po 13:00. 

Źródła: Yr.no, Statens vegvesen, Vegtrafikksentralen sør
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram