Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Prawie 50 ton śmieci miało trafić do Polski. Celnicy zatrzymali nielegalny przewóz z Norwegii Aktualności
Monika Pianowska 31 października 2019
11:00

Prawie 50 ton śmieci miało trafić do Polski. Celnicy zatrzymali nielegalny przewóz z Norwegii

13
Skomentuj
Celnikom podejrzana wydała się wartość załadunku, jak również dokumenty przewozowe. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie/ materiały prasowe
Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie po raz kolejny udaremnili nielegalny transport odpadów z Norwegii. Tym razem do Polski miało trafić 48 ton lignosulfonianu wapnia załadowanego do 70 ciężarówek. Niezgodnie z prawdą importer deklarował towar jako plastyfikator do betonu lub pelletu.
Jak informuje szczeciński urząd w komunikacie prasowym z 30 października, celnikom podejrzana wydała się wartość załadunku, jak również dokumenty przewozowe. Po analizie przesłanego zgłoszenia Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Szczecinie (WIOŚ) orzekł, że przywożony towar jest klasyfikowany jako odpad zielony, a jego odbiorca nie ma odpowiednich uprawnień. Ponadto w dokumentach jako sposób przetwarzania wpisano utylizację termiczną, która jest zabroniona.
Próbę importu norweskich śmieci uznano za nielegalny, transgraniczny przywóz odpadów.

Drugi przypadek w miesiącu

W ostatnim czasie pracownicy Zachodniopomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Szczecinie uniemożliwili już jeden transport z kraju fiordów. 15 października do Świnoujścia miało wpłynąć 2335 ton towaru, który również w ocenie WIOŚ okazał się odpadem. Zamiast korka i drewna inspektorzy odkryli bowiem na statku zamoknięte drewniane zrębki drewniane, które przemieszano z lakierowanymi i pomalowanymi farbą oraz folią. W przestrzeni ładunkowej znalazły się też metale i kawałki płyt pilśniowych, laminowanych, przemieszane z gąbką tapicerską. Jednostkę zawrócono do Norwegii.
Do Polski miało trafić 48 ton lignosulfonianu wapnia załadowanego do 70 ciężarówek.
Do Polski miało trafić 48 ton lignosulfonianu wapnia załadowanego do 70 ciężarówek. Izba Administracji Skarbowej w Szczecinie/ materiały prasowe
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
A A
A A 04-11-2019 06:05

Nie winny Polski naród ,tylko chciwe jednostki po obu stronach granicy, od tyle. A psy mają ścigać takich przekretaczy.

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Marek Nowak
Marek Nowak 02-11-2019 18:49

Import odpadów z różnych stron świata to ostatnich lat nasz polski hit importowy. Sprowadza się nie tylko z Europy ale nawet z Afryki i później zakopuje się w różnych miejscach ziemi trując środowisko, zatruwając wodę, a największym hitem jest spalanie na wolnym powietrzu szkodliwych zaimportowanych odpadów na które nie ma sposobu utylizacji. W Polsce ponad 40.000 zgonów w wyniku smogu nikogo nie przeraża, tak jak " samoistne " palenie składowisk.Pozdrawiam

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
LewySierpowy
LewySierpowy 01-11-2019 13:53

S83 napisał:
Czemu ma być winna Norwegia lub jak wspomniano Niemcy, ktoś za to zapłacił komuś kto ma warunki do utylizacji tego typu odpadów. To nie wina Europy że Polacy to chciwy i przekrętny naród gdzie za kasę przywiozą następnym pokoleniom kupę śmieci, sprzedają własny naród w polityce to czemu go śmieciami nie zasypać. Za takie coś powinna być dożywocie o chlebie i wodzie w jakimś obozie pracy.
Albo zagryzac smieci kiszonym ogorkiem,az ich wszystkich nie zje ,a tak na serio to swiadczy o tym ze krol jest nagi,a system dziurawy,zysk zacheca do lamania prawa,sprawy tego typu trzeba pietnowac,ziemia skazona,to ziemia nieurodzajna i skazona.

6
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Wojtek Maciąg
Wojtek Maciąg 01-11-2019 09:56

Ale jestescie durni Co po niektorzy. Nikt nie wysyla statkow, tirow, trolejbusow i wrotek od tak bez odbiorcy!
Jest popyt to jest i podaz. Ktos w PL bierze za to konkretne pieniadze oferujac usluge nå duzo lepszych WARUNKACH, gdyby bylo inaczej to by nie bylo mataczenia w papierach. Proste I logiczne, oczywiscie jak to bywa tutaj znalezli sie jak obroncy "polskosci".
Podsumowujac - Tak, wszyscy så zli a biedna Polske atakuja z kazdej strony obce narody....

Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Xx1
Xx1 31-10-2019 22:15

My do nich 70 tirów alkoholu a oni 70 tirów śmieci. Jak to w przemycie bywa tylko niewielki procent jest przechwycony przez celników wiec już trochę tych smieci u nas musi być tak jak u nich polskich puszek po piwie i butelek po wódce.

28
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Monia mm
Monia mm 31-10-2019 20:26

Ktoś w Polsce na tym zarabia....

18
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Key Ar
Key Ar 31-10-2019 17:49

Mowie wam, ze na wywozeniu smieci z Norwegii dl Polski bedzie mozna zbic duzo peklu Polaczki.

-9
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Janusz Piasecki
Janusz Piasecki 31-10-2019 16:27

Norwegia przecież jest ECO

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Refinansowanie - optymalizacja rat kredytów w Norwegii

Eff.14,9%, 65000kr, 5 år, kost 28730kr, Tot. 93730kr Reklama

Bliżej nas