Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

OC - Norwegia

5 Postów
Piotr Bak
(PiotrBak)
Wiking
Witam.
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia samochodu. Dzisiaj kupiłem auto ale wystąpił problem z jego ubezpieczeniem. Mam D-nummer i na stronach internetowych firm zajmujących się owym ubezpieczeniem on nie jest akceptowany. Teraz są 3 dni wolnego i nie wiem jak mam to załatwić. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak ten problem załatwić. Z góry dziękuję
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 2  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
Gjensidige ubezpiecza na D-nummer
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
PiotrBak napisał:
Witam.
Mam pytanie odnośnie ubezpieczenia samochodu. Dzisiaj kupiłem auto ale wystąpił problem z jego ubezpieczeniem. Mam D-nummer i na stronach internetowych firm zajmujących się owym ubezpieczeniem on nie jest akceptowany. Teraz są 3 dni wolnego i nie wiem jak mam to załatwić. Czy ktoś mógłby mi podpowiedzieć jak ten problem załatwić. Z góry dziękuję
Kupiłeś od kogoś prywatnie, czy z tzw. salonu.
Ja też kupowałem na D numer i jedynym kłopotem było to, że musiałem zapłacić jednorazowo całą kwotę. To był -IF- jednak ja, kupowałem przez salon i sprzedawca załatwił za mnie całą operację:
przerejestrowanie
ubezpieczenie
inne pokrewne
Wszystko w cenie kupna i to w jeden dzień, wyjeżdżając z "salonu" auto było kompletnie moje, razem z wpisem do systemu statens vegvesen .
Jednak to było w tygodniu, wiem też, że jeżeli auto nie jest ubezpieczone na ciebie, to nie możesz nim jeździć nawet i po "polu" inaczej niż w Polsce.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
28 Postów
Stefan Mazur
(stefanmazur)
Wiking
Witam. w IF proponuje nie ubezpieczać bo to są kłamcy i naciągacze, masz tu numer do gościa który pracuje w norweskiej ubezpieczalni i mówi po polsku 90277380 ja przeszedłem z IF do tego gościa.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
139 Postów
Byk Miks
(roccobarocco)
Stały Bywalec
z ciekawosci zapytam, ile zapłaciłeś za samo OC u osoby ktora polecasz ?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
1262 Posty
pawel piotr
(wrzeszczot)
Maniak
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
100 Postów
ja ja
(szefno)
Początkujący
W gjensidige mozesz rozlozyc na miesieczne raty bez problemu
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -3  
Odpowiedz   Cytuj
740 Postów

(Remigrant)
Wyjadacz
stefanmazur napisał:
Witam. w IF proponuje nie ubezpieczać bo to są kłamcy i naciągacze, masz tu numer do gościa który pracuje w norweskiej ubezpieczalni i mówi po polsku 90277380 ja przeszedłem z IF do tego gościa.
Akurat ten gość nie pracuje w ubezpieczalni a w firmie transportowej, a to zasadnicza różnica dla zwykłego posiadacza auta.
Osobiście nie pchał bym się w taki układ, chociaż też usilnie szukam innego krwiopijcę.

Nie twierdzę iż IF to porządna firma, nie miej proszę wskazać mi firmę, która nie garnie do siebie i nosi ubezpieczonego na rękach.

W tym czasie kiedy kupowałem auto miałem tylko -D- numer i parę miesięcy pracy za sobą.
Żaden ubezpieczyciel nie chciał dać polisy, tylko właśnie ten dał i to z poręczenia salonu.
Sprzedający mało co nie anulował sprzedaży.

Dzisiaj powoli skłaniam się do zmiany ubezpieczyciela, jednak szukam takiej firmy w której pracuje konsultant ze znajomością języka polskiego.
Właśnie miałem mały problem z IF na tle zrozumienia tego co oni chcieli, a co ja akceptuję, dotyczyło stłuczki na poboczu drogi.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
5 Postów
Piotr Bak
(PiotrBak)
Wiking
Dziękuję Wszystkim. Poczekam do wtorku i podzwonię, powysyłam maile.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
153 Posty
Agata Dymna
(xdymna)
Stały Bywalec
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok