Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

pożyczenie polskiego samochodu w Norwegii - Norwegia

Czytali temat:
Łukasz Brzeziński ela jankowska Jarosław Mazur Jan Maryjan Łukasz Ga z s K T GRZEGORZ SOBÓR Kasia Tłumacz Kasia K Ewa Adam lukasz s Karolek1 (346 niezalogowanych)
1 Post
lukasz s
(hohland88)
Wiking
Witam,

chciałem zapytac na temat możliwości używania polskiego samochodu w Norwegii przez osoby trzecie. Sytuacja jest troche skomplikowana, a mianowicie:
- kolega posiada polski samochod, ktorym jezdzi juz 20 miesiecy. Uzyskal przedluzenie mozliwosci uzytkowania samochodu w norwegii do 2 lat
-wlasciciel (kolega) jedzie na weekend do PL, a w miedzyczasie przyleca do mnie znajomi w odwiedziny
- czy kolega moze uzyczyc polskiego samochodu, na ktory dostal przedluzenie uzytkowania, osobie trzeciej, ktora jest pierwszy raz w Norwegii?
- ja nie mam prawa prowadzenia polskich pojazdow

Wiem, ze pytanie wydaje sie oczywiste, jednak chcialbym zapytac na forum.
Nie chcialbym ryzykowac i narazac wszystkich na niepotrzebne nieprzyjemnosci / kary w razie kontroli

z gory dziekuje za pomoc

Lukasz
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
2524 Posty
K T
(Imperator1988)
Maniak
Osobie trzeciej ktora jest zamieszkala w Polsce jak najbardziej moze. Mozesz nawet prowadzic ten pojazd o ile uprawniona osoba bedzie caly czas w samochodzie. I wystarczy iz jest to osoba uprawniona nie musi to byc wlasciciel nawet.

Informacje te potwierdza Tollvesenet gdy sie do nich zadzwoni.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok