Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

Polskie auto w Norwegii - Norwegia

6 Postów
lukasz w
(lukasz w)
Wiking
Witam. Dużo szukałem interesującego mnie tematu na forum, lecz nie znalazłem więc zakładam nowy wątek. Pracuje z kolegą w agencji pracy, a więc na czas określony. Za tydzień lecimy do Polski, planujemy wrócić moim autem zakupionym w polskim komisie, którego nie przerejestrowałem i raczej tego na razie nie zrobię z braku czasu. Czy możemy tym autem przyjechać gdy to kolega będzie kierowcą? ( ja niestety nie mogę). Z góry dziękuje za odpowiedź.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
lukasz w napisał:
Witam. Dużo szukałem interesującego mnie tematu na forum, lecz nie znalazłem więc zakładam nowy wątek. Pracuje z kolegą w agencji pracy, a więc na czas określony. Za tydzień lecimy do Polski, planujemy wrócić moim autem zakupionym w polskim komisie, którego nie przerejestrowałem i raczej tego na razie nie zrobię z braku czasu. Czy możemy tym autem przyjechać gdy to kolega będzie kierowcą? ( ja niestety nie mogę). Z góry dziękuje za odpowiedź.Skoro ty nie możesz jeździć, to jaki jest sens kupować grata na twoje nazwisko. Kupcie wspólnie lub niech kolega kupi na siebie i po kłopocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
lukasz w napisał:
Witam. Dużo szukałem interesującego mnie tematu na forum, lecz nie znalazłem więc zakładam nowy wątek. Pracuje z kolegą w agencji pracy, a więc na czas określony. Za tydzień lecimy do Polski, planujemy wrócić moim autem zakupionym w polskim komisie, którego nie przerejestrowałem i raczej tego na razie nie zrobię z braku czasu. Czy możemy tym autem przyjechać gdy to kolega będzie kierowcą? ( ja niestety nie mogę). Z góry dziękuje za odpowiedź.Skoro ty nie możesz jeździć, to jaki jest sens kupować grata na twoje nazwisko. Kupcie wspólnie lub niech kolega kupi na siebie i po kłopocie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
lukasz w
(lukasz w)
Wiking
Z kolegą poznałem się dopiero tutaj w pracy miesiąc temu, a auto kupiłem w Polsce ok dwóch miesięcy temu. Wszystko wskazuje na to, że będziemy dłużej pracować razem dlatego myślimy nad wspólnym powrotem z Polski własnym autem, dlatego pytam czy możemy tym które już mam kupione.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
lukasz w napisał:
Z kolegą poznałem się dopiero tutaj w pracy miesiąc temu, a auto kupiłem w Polsce ok dwóch miesięcy temu. Wszystko wskazuje na to, że będziemy dłużej pracować razem dlatego myślimy nad wspólnym powrotem z Polski własnym autem, dlatego pytam czy możemy tym które już mam kupione.Piszesz, że nie chcesz auta przerejestrowywać na siebie, z takich czy też innych przyczyn, nieważne.
Bardzo ważne natomiast jest to, że będąc poza granicami Polski, a już w Norwegii w szczególności -MUSISZ- mieć aktualne ubezpieczenia auta oraz pasażerów. I jak ty to widzisz w świetle prawa Polskiego. Tu w Norwegii możesz jeździć jeszcze czym chcesz nawet i na Laotańskich blachach, ważne natomiast są aktualne ubezpieczenia pojazdu i dokument stwierdzający iż masz prawo tego pojazdu używać pomimo tego iż tym pojazdem nie kierujesz.
Tu każda nawet drobna kolizja z norweskim autem, to ogromne koszty, nie tylko dla emigrantów.
Najlepiej będzie jak dowiesz się wszystkiego w polskiej placówce ubezpieczeniowej, przed wyjazdem autem do Skandynawii.
Jak dokumentacja będzie pełna i aktualna to tak jak napisałem wyżej,
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -1  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
lukasz w
(lukasz w)
Wiking
Dzień po zakupie auta wykupiłem ubezpieczenie na siebie, nie chcę go na razie przerejestrowywać bo jedziemy do Polski tylko na tydzień, więc nie zdążę odebrać "twardego" dowodu.Czy jadąc nim po Norwegii z kolegą za kółkiem będą jakieś problemy podczas kontroli?
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
lukasz w napisał:
Dzień po zakupie auta wykupiłem ubezpieczenie na siebie, nie chcę go na razie przerejestrowywać bo jedziemy do Polski tylko na tydzień, więc nie zdążę odebrać \"twardego\" dowodu.Czy jadąc nim po Norwegii z kolegą za kółkiem będą jakieś problemy podczas kontroli?Pogmatwane to co piszesz, od dwóch miesięcy masz auto to "twardy dokument" już dawno by czekał z utęsknieniem na ciebie, nieważne dlaczego tak nie jest.
Napisałem byś wszystkiego dowiedział się osobiście w ubezpieczalni i najlepiej również w wydziale komunikacji, bo przy tej opcji którą opisałeś, to kłopoty możesz mieć już w Polsce przy kontroli rozgarniętego krawężnika.
Więcej ci nie pomogę co do tych spraw które opisujesz.
Mogę jedynie doradzić ,byś już zarejestrował się na stronie >autopass.no< i zamówił sobie czytnik na bramki na to polskie auto to przy wjeździe na granicy będziesz miał automatyczny skan i 10% zniżki w opłacie, przy standardowej opcji opłat.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
6 Postów
lukasz w
(lukasz w)
Wiking
To może jeszcze jedna opcja. Pojadę do Polski , przerejestruję i tego samego dnia dostanę nowe tablice i " miękki " dowód. Czy wtedy jadąc po Norwegii z kolegą za kółkiem będziemy jechać legalnie? Ogólnie wiem, że na miękkim dowodzie można jeździć za granicę, ale nie wiem czy też do Norwegii.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
352 Posty
Gabriel-
(Gabriel-)
Stały Bywalec
lukasz w napisał:
To może jeszcze jedna opcja. Pojadę do Polski , przerejestruję i tego samego dnia dostanę nowe tablice i \" miękki \" dowód. Czy wtedy jadąc po Norwegii z kolegą za kółkiem będziemy jechać legalnie? Ogólnie wiem, że na miękkim dowodzie można jeździć za granicę, ale nie wiem czy też do Norwegii.Norwegia należy do strefy z Schengen i akurat te regulacje łapią się na tą strefę. Ważne jest aktualne ubezpieczenie na auto, reszta to pikuś, a jak będziesz miał czytnik na siebie i adres w Norwegii to przy standardowej kontroli nikt się ciebie czepiać nie będzie. Reszta jak wyżej napisałem.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok