Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

Pozostało jeszcze:

4
DNI

do zakończenia rozliczeń podatkowych w Norwegii

Rozlicz podatek

reklama | kup tutaj »

Rejestracja przyczepy z Polski - Norwegia

33 Posty
Nowicjusz
Przymierzam sie do zakupu przyczepy samochodowej z Polski i rejestracji jej w Norwegii, czy ktos orientuje sie jak wygladaja wszystkie formalnosci z tym zwiazane???
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -5  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Kupujesz, musisz miec polskie blachy, wystarczą probne. Przy przejeździe zatrzymujesz sie na TOLL zapłacic Vat (ewentualnie zglaszasz i dostajesz termin w Toll Oslo lub Drammen za ok 2 tyg i tam płacisz). Z dokumentami z Toll umawiasz sie w Statens vegvesen na kontrole przyczepki. W wyznaczonym terminie przyjeżdżasz z przyczepką, jest kontrola i rejestracja. Koszt 550 nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 8  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Musisz uważac na ewentualną zawartośc przyczepki. Jeśli bedziesz coś wiózł przy okazji (np. meble itp) to zostanie to również oclone.
Jeśli przyczepka kosztowała (wraz z zawartością!) mniej niż 6 tys nok i masz na to dowód (faktura), to nie zgódź sie na opłate przy przejeździe przez granice. Umów sie w Oslo w Toll, tam nie zapłacisz nic, to do 6 tys nok nie płaci sie vat. Na granicy moga sie upierac, żeby płacic. Tak my mieliśmy.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 3  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Nowicjusz
Dzieki za odpowiedz, myslalem ze bedzie to bardziej skomlikowane Dla pewnosci dokumenty przewozowe zalatwic w agencji celnej??
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -10  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Na granicy zawsze musisz sie zatrzymac i załatwic dokumenty. Do ciebie należy jednak wybór gdzie przeprowadzisz reszte procedury. My wiexliśmy w ten sposób dwie przyczepki w odległości 2 lat. Obie przeszły tak samo, tzn. zawedrowaliśmy do Oslo i nic nas to nie kosztowało. Na granicy zawsze sie upierali, żeby płacic vat. Obie były ponieżej 6 tys nok.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: -2  
Odpowiedz   Cytuj
4 Posty
Bożena C...
(bozenka510)
Wiking
My w tym miesiącu przywieźliśmy przyczepę o wartości poniżej 6 tys. koron i na granicy (Kristiansand) powiedziano nam, że podatek musimy zapłacić. Ciekawe, czy teraz możemy się starać o jego zwrot (i w jaki sposób), skoro się nie płaci? Załatwili też od razu wszystkie dokumenty, przy rejestracji zapłaciliśmy tylko 60 nok za tablicę. Na przyczepie wieźliśmy mnóstwo rzeczy, w tym były np. nowe okna, wózek dziecięcy. Nikt tego nie sprawdzał i nic nie płaciliśmy, miła pani zapytała tylko czy nie mamy czegoś nielegalnego. Odpowiedzieliśmy, że nie Tu właśnie wszystko zależy na kogo się trafi. Każdy urzędnik ma inne informacje
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 1  
Odpowiedz   Cytuj
401 Postów

(gama28)
Wyjadacz
Bozenka510 pani pewnie pomyślałam, ze skoro sie grzecznie meldujecie, to nic wiecej tam nie wieziecie. Mogli was spokojnie skasowac za nowe okna i generlanie całą zawartośc. Nie wiem, czy możecie odzyskac pieniądze, na pewno można odzyskac polski vat, chyba że kupowaliście już bez vatu.
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
33 Posty
Nowicjusz
ok czyli sama faktura i homologacja wystarcza czy musze zalatwiac to przez agencje celna i dopiero z dokumentami od nich moge sie clic? Niech ktos to opisze krok po kroku zebym potem nie mial niespodzianek
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 7  
Odpowiedz   Cytuj
231 Postów
Łukasz Bernaś
(Rzymski82)
Stały Bywalec
A jak to jest z przyczepką używaną? Ja swoja mam jakieś 6-7 a w Polsce prawie nieużywana była.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
8 Postów
Wiking
witam!
Torsk mam pytanie do ciebie czy udalo ci sie z ta przyczepka? Ja tez zamierzam teraz kupic i przywiez jezeli mozesz napisz jak ci poszlo i czy powolywales sie na granicy na jakis przepis ze chcesz to zrobic w Oslo i wogole jak to zalatwiles?
Zgłoś wpis
Oceń wpis: 10  
Odpowiedz   Cytuj


Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok