Obniżymy cenę Twojego OC w Norwegii Wyceń ubezpieczenie
174 Posty
Magda Lena
(madeleine) Online
Stały Bywalec
Może nie jesteś tępy. Tylko brak Ci dobrej motywacji do nauki. Jeżeli uczysz się, bo musisz a nie chcesz to idzie wtedy jak po grudzie. No i druga sprawa systematyczność. Jeśli np. codziennie poświęcisz minimum 15 min na powtórzenie kilku słów czy zwrotów to pójdzie do przodu....
Natomiast co do mojej osoby to chciałam po prostu móc porozumiewać się swobodnie w tym kraju Normalnie pracuję, ale codziennie po pracy siedziałam nad książkami czy powtarzałam w kółko zwroty zasłyszane w pracy...Znam też angielski i niemiecki i fakt przyznaję z trzecim i każdym kolejnym językiem idzie łatwiej....acha no i nadal się uczę z tym, że teraz forma nauki przybrała np. słuchanie radia, oglądania telewizji czy czytanie książek i gazet powodzenia
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Za 2 tyg zdaje wlasnie na B2 i nie mam watpliwosci bo zapewne zdam ale zajelo mi to 4 lata. Nauka niemal dzien w dzien....Ale masz racje jesli chodzi o przymos. Z racji zawodu jaki wykonuje kulem jak wariat I chyba sie wypalilem....Po egzaminie niezbedna przerwa pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
174 Posty
Magda Lena
(madeleine) Online
Stały Bywalec
Czasem też tak jest, że im więcej się uczymy tym mniej umiemy. Tzn. tak nam się wydaje. Myślę, że sobie dasz radę jeśli tylko się wyluzujesz na egzaminie i popłyniesz w rozmowie. Warto być na luzie i rozmawiać jakby to była rozmowa ze znajomym. Nawet jak się pomylisz i sam siebie poprawisz to tez bedzie ok. A na pisemnym jest mnóstwo czasu. To tak na pocieszenie gdybyś nie był wcześniej na egzaminie.
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj
98 Postów
Karol Juskowiak
(Jusko)
Początkujący
Dzieki I pozdrawiam
Zgłoś wpis
Oceń wpis:  
Odpowiedz   Cytuj

Bliżej nas