Polsko-norweski

Kalendarz 2023

Kup teraz

Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu
Nowa norweska strona internetowa o równouprawnieniu

Norweskie podejście do zagadnień, związanych z równością płci zwykle przyciąga zainteresowanie za granicą. "Gender in Norway" jest nową norweską stroną internetową w języku angielskim.





Oferuje informacje na temat równości płci oraz badań naukowych w Norwegii, związanych z tą tematyką.

Norweskie podejście do zagadnień, związanych z równością płci zwykle przyciąga  zaintesowanie za granicą. „Gender in Norway” jest nową norweską stroną internetową w języku angielskim, oferującą informacje na temat równości płci i badaniach naukowych w Norwegii, związanych z tą tematyką.

 

Strona „Gender in Norway” została zainaugurowana 31-go paźdź. 2006 r. w powiązaniu z seminarium, upamiętniającym 6-tą rocznicę rezolucji 1325 Rady Bezpieczeństwa Organizacji Narodów Zjednoczonych. Opracowano ją jako wspólny projekt, we współpracy z wieloma organizacjami i ministerstwami.

 

Jest to pierwsza w historii strona, poświęcona norweskim badaniom i działalności na polu równouprawnienia. Podawane są na niej informacje nt. zasad przestrzegania równowagi płciowej w składzie rad nadzorczych firm, urlopów dla ojców na opiekę nad nowonarodzonymi dziećmi oraz promocji równouprawnienia płci w działaniach Norwegii na rzecz pokoju i rozwoju. „Gender in Norway” jest jednocześnie portalem do innych stron internetowych, z linkami do odpowiednich strategii, statystyk, legislacji, grup badawczych, publikacji, itp.


Źródło: Norwegian Ministry of Foreign Affairs
Reklama
Gość
Wyślij


Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram