Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
1
Skomentuj
MN 22 grudnia 2011
13:28
Życie w Norwegii

LO grozi falą antyrządowych strajków

 
 
Landsorganisajon centrala związków zawodowych) zapowiada, że 18. stycznia osoby zrzeszone w jej oddziałach w Oslo, Bergen, Stavanger i Trondheim wyjdą na ulice. Największa demonstracja niezadowolenia od długiego czasu spowodowana jest tym, że Arbeiderpartiet chce wprowadzić w Norwegii dyrektywę unijną dotyczącą warunków pracy.


Głównym powodem niezadowolenia związków zawodowych jest to, że wraz z wprowadzeniem dyrektywy o pośrednictwie (vikarbyrådirektivet)  firmy rekrutacyjne stałyby się uznanymi pracodawcami, a pracownicy wynajęci i tymczasowi uzyskaliby m.in. takie same warunki finansowe, co zatrudnieni na stałe.

Zdecydowana większość rządzącej Arbeiderpartiet (Ap) jest za wprowadzeniem kontrowersyjnej dyrektywy w Norwegii. Tymczasem koalicjanci (Sosialistisk Ventre i Senterpartiet) są przeciw jej wprowadzeniu.


Źródło: tv2.no
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
zdzicho dobry
zdzicho dobry 22-12-2011 18:22

no widzisz strix -- i od razu widać po twojej wypowiedzi że ty tu wolisz robić za białego murzyna -- nie rozumiem co ma oznaczać to słowo ,,tańsi,, ??\

to że później nie masz chłopie za co do sklepu iść żeby sobie coś kupić tutaj -- tylko kombinujesz kiedy rodzina jedzenie przez kogoś z Polski poda ??

no jeśli ta twoja taniość na tym ma polegać to życzę powodzenia w dalszym niewolnictwie


ty rób taniej -- ale pamiętaj że stary jedzie na taryfach norweskich i póki co niczego mi nie brakuje

Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas