Strona korzysta z plików cookies

w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.

Przejdź do serwisu

  • Oslo, Oslo, Norwegia
  • Bergen, Vestland, Norwegia
  • Jessheim, Akershus, Norwegia
  • Stavanger, Rogaland, Norwegia
  • Kristiansand, Agder, Norwegia
  • Ålesund, Møre og Romsdal, Norwegia
  • Trondheim, Trøndelag, Norwegia
  • Brønnøysund, Nordland, Norwegia
  • Mo i Rana, Nordland, Norwegia
  • Bodø, Nordland, Norwegia
  • Sandnes, Rogaland, Norwegia
  • Fredrikstad, Østfold, Norwegia
  • Drammen, Buskerud, Norwegia

1 NOK

1
Kariera czeka na inżyniera - Norwegia potrzebuje więcej ludzi z wyższym wykształceniem

 
Foto: (Colourbox.com)
NORWEGIA - Z najnowszego raportuprzygotowanego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wynika, że do2020 roku, Norwegia będzie potrzebowała więcej ludzi z wyższym wykształceniem.


W tym tygodniu
Ministerstwo Edukacjiprzedstawiło pierwszą całościową analizę popytu i podaży na wykształconychpracowników w Norwegii. Raport pokazuje, że istniejepotrzeba znacznego wzrostu zdolności szkoleniowych na uczelniach. Projekcja zakłada, że do 2020roku, 245 000 osób będzie chciało studiować.

Uznanie zagranicznego wykształcenia w Norwegii - czytaj więcej


- Będziemy potrzebować, co najmniej 20 000 dodatkowych miejsc dla studentów wNorwegii. Rozwój szkolnictwa wyższego jest dla nas ważny, by móc rozwijać dobro naszejwspólnoty, napisała Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Tora Aasland woświadczeniu prasowym.


18.000studentów więcej

Od 2009ponad 18.tys. studentów na norweskich uczelniach otrzymało dodatkową pomoc odrządu. Jest to inwestycja o wartości przekraczającej 2,5 mld NOK.

"Możemypotwierdzić, że edukacja jest prawdopodobnie najbardziej opłacalną ekonomicznieinwestycją dla każdego kraju. Ten fakt się sprawdza" - zaznacza Tora Aasland.

Chcesz studiować w Norwegii – przejrzyj przewodnik po szkolnictwie wyższym

Według danych, z SSB, jesienią2009 było zarejestrowanych 222 920 studentów szkolnictwa wyższego (60 proc. tokobiety), a średnia wieku wahała się w granicach 19-29 lat.

Dziś odsetek osób zwyższym wykształceniem wśród pracujących w Norwegii wynosi 34 proc. z czczego znacznaczęść pracuje w sektorze publicznym.

Cały komunikat prasowy MinisterstwaEdukacji - czytaj więcej

MN/iLogic Media
Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych


Marcin :)

26-01-2011 18:57

Jak średnia może się wachać pomiędzy 19-29 lat? błąd merytoryczny

Reklama
Facebook Messenger YouTube Instagram TikTok