Kredyt konsumencki w Norwegii
Eff.rente 14,0%, 65 000kr. over 5 år,etablering 950kr., Totalt 89 093 kr.
Sprawdź
Podatki w Norwegii to nasza specjalność
Sprawdź
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności.
Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce.
Jak ważny jest aktualny adres w Norwegii? Życie w Norwegii

Jak ważny jest aktualny adres w Norwegii?

5
Skomentuj

Aktualizacja adresu w Norwegii to bardzo ważna sprawa. Wystarczy zgłosić aktualny adres w jednym miejscu, a wszystkie norweskie instytucje będą przesyłać korespondencję we właściwe miejsce.


Gdy zmienisz miejsce zamieszkania i nie zgłosisz tego faktu w odpowiednim czasie i miejscu to możesz narazić się na szereg problemów urzędowych. Dla przykładu, jeśli oczekujesz na decyzję z NAV lub Skatt to możesz stracić prawo do odwołania, gdyż czas na ewentualną reakcję będzie wynosił określoną liczbę dni od daty dostarczenia, a korespondencja utkwi pod Twoim starym adresem. Możesz nie zdążyć w wyznaczonym terminie z uzupełnieniem dokumentacji lub informacji, o które prosi urząd i przez to wiele stracić lub narazić się na konsekwencje prawne.

Zameldowania, wymeldowania, zmiana adresu ZOBACZ >>>

Kiedy należy zgłosić zmianę adresu?

 

Po przyjeździe do Norwegii z zamiarem pozostania minimum 6 miesięcy musisz udać się osobiście do norweskiego urzędu skarbowego z dowodem tożsamości (np. paszportem lub dowodem osobistym) w celu poinformowania o przeprowadzce do Norwegii. Poproszony zostaniesz o podanie adresu zamieszkania. Jeśli chcesz, aby korespondencja przychodziła na inny adres niż zamieszkania możesz go również zgłosić w tym momencie. Każdą kolejną przeprowadzkę lub zmianę adresu pocztowego będziesz musiał zgłaszać w określonym czasie od zaistnienia zmiany. Dzięki temu wszystkie norweskie instytucje i inne zainteresowane podmioty będą mogły przesłać Ci korespondencję na Twój aktualny adres.

Adres zameldowania

Szybko i prosto zaktualizujesz swój adres TUTAJ >>>

Ile czasu na zgłoszenie?


Wszelkie zmiany adresu muszą być zgłaszane do Skatteetaten. Są to wspomniane przypadki kiedy przeprowadzasz się na terenie Norwegii, chciałbyś uaktualnić adres korespondencyjny, na który ma przychodzić cała poczta do Ciebie, ale także wtedy, kiedy wyprowadzasz się z Norwegii do Polski lub innego kraju. O koniecz
ności zgłoszenia nowego adresu zamieszkania czy adresu korespondencyjnego należy pamiętać w ciągu 8 po otrzymaniu nowego adresu. Wyprowadzkę z Norwegii należy obowiązkowo zgłosić jeszcze przed wyjazdem.

Dlaczego to takie ważne?

 

Osoby, które tego nie pilnują i nie aktualizują swojego adresu spotykają się z problemem zaginionej korespondencji, która najczęściej trafia na stary - nie zmieniony w bazie adres. Wszystkie publiczne instytucje norweskie oraz część firm prywatnych korzysta z jednego rejestru, w którym znajdują się dane adresowe osób mieszkających w Norwegii. To ważne, aby adres był aktualny. Jeśli na przykład zapłaciłeś za dużo podatku i urząd chciałby Cię poinformować, co zrobić, żeby go odzyskać wyśle do Ciebie pismo na adres, jaki widnieje w bazie.


Aktualizacja adresu w Norwegii SPRAWDŹ >>>

 

  zdjęcie: fotolia - royalty free

Reklama
Gość
Wyślij
Komentarze:
Od najnowszych
Od najstarszych
Od najnowszych
Jacek Zabek
Jacek Zabek 13-11-2014 11:18

MultiNor i inne tego typu firmy zarabiają na nas, każdy zarabia tu na czym może. Jednak będą one potrzebne dokąd nie tylko nowi będą bezradni. Znam polaków co tu pracują po 8 lat, a wszystko w urzędach załatwiają przez takie firmy, albo szukają głupiego, że ktoś coś za nich załatwi. Dzwoni do mnie gość, że musi coś na następny dzień załatwić, bo termin mija. Ja zwalniam się z pracy, trace kasę za 3 godziny pracy i chce zwrot od niego, tu zaczyna się oczywiście marudzenie, narzekanie itd. Takim już nie pomagam, polecam MultiNora.

3
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Andrzej K
Andrzej K 12-11-2014 21:33

bo właściel jest obszerny i teraz trzeba do renty dorobić

-2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Karol Abuuu
Karol Abuuu 12-11-2014 18:08

W Norwegii jest wielu co nie potrafią czytac i pisać i potrzebują takiej firmy jak MultiNor, a ta strona mojanorwegia to jak widzę jakiś wielki baner reklamowy tej firmy multinor, to jedno i to samo.

2
Odpowiedz
Zgłoś komentarz
Wojciech Piotr Kucharski
Wojciech Piotr Kucharski 12-11-2014 12:49

Wszędzie ten multinor!!!

1
Odpowiedz
Zgłoś komentarz

Bliżej nas